ZONGULDAK İL GENEL MECLİS TOPLANTISI SONA ERDİ

ZONGULDAK İL GENEL MECLİS TOPLANTISI SONA ERDİ

Zonguldak İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları sonra erdi. Eylül ayı beşinci birleşim toplantısı Başkan Necdet Karaveli Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

12 Katlı İş Merkezine gerçekleştirilen İl Genel Meclis toplantısı bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunup oylanmasıyla başladı.

Eylül ayının son birleşim toplantısında 2009 ve 2014 seçimlerinde kapanan belde ve belediyelerin imar planlarının tekrarlanması ve Kozlu, Ereğli ve Devrek ilçelerindeki bazı köylerin yerleşik sınırlarının genişletilmesi görüşüldü.

İMAR PLANLAR ITEKRAR DEĞERLENDİRİLECEK

2009 ve 2014 yılında Mahalli İdareler seçimlerine giremeyerek köye dönüştürülen, Devrek İlçesi Eğerci- Özbağı, Gökçebey İlçesi Hacımusa, Kozlu İlçesi Sivriler, Ereğli İlçesi Çaylıoğlu ve Öğberler Belediyelerinde yapılmış imar planlarının tekrar değerlendirilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Tarım ve Orman, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Sanayi ve Ticaret ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 12 – 3 – 7 – 10 – 7 – 5 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde Kozlu İlçesi Kargalar – Saka, Ereğli İlçesi Ovaköy – Ramazanlı ve Devrek İlçesi Nizamlar Köylerinde köy yerleşik alanları ile ilgili çalışmalar yapılarak köylerin ihtiyaçları doğrultusunda yerleşik alan sınırlarının genişletilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Tarım ve Orman, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 13 – 4 – 8 – 11 – 6 sayılı raporlar görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48