ZONGULDAK ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

ZONGULDAK ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

ZONGULDAK ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

Zonguldakta yaklaşık bin kişi Sarıkamış şehitleri için yürüyüş gerçekleştirdi. Protokolünde katıldığı anma programı, Kuran-ı Kerim okunmasıyla son buldu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından, Sarıkamış Harekatının 103üncü yıl dönümünde, Gençlik Şühedanın İzinde sloganıyla Sarıkamış şehitlerini anma programı gerçekleştirildi. Öğretmenevi önünden başlayan yürüyüş Zonguldak Valiliği önünden son buldu. Yürüyüşe Zonguldak Valisi Ahmet Çınarın yanı sıra Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Başsavcı Hakan Yağız, BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Yaklaşık 2,5 kilometrelik güzergah boyunca yürüyüş gerçekleştiren katılımcılara atkı ve bere hediye edildi. Valilik binası önünde devam eden anma programında saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.
Gençlik Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, Tarihi nice destanlarla dolu yüce milletimizin sadece Sarıkamışta değil Çanakkalede, Anafartalarda, Dumlupınarda şehit olan her bir şehidimiz bu vatanın kazanılmasında önemli bir rol oynamış destan yazmışlardır. Bu vatanın kurulmasında ve korunmasında ecdadımız nasıl bayrağımızı taşımışlarsa bugün bizler yarın da sizler bu bayrağı taşıyacaksınız. Geçmişi iyi bilmeyen bir nesil geleceğini sağlam temellere oturtamaz. Anadoluya girişimizin ilk adımı olan Malazgirti, İstanbulun Fethini, Samsunda başlayan milli mücadeleyi bilmezsek geleceğimizi de sağlam temellere oturtamayacağımızı düşünüyorum diye konuştu.
Valilik önündeki anma programı Kuran-ı Kerim okunmasının ardından çorba ikramı ile son buldu.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48