Zonguldak'ta Narkometruk Binalara Baskin

Zonguldak'ta Narkometruk Binalara Baskin

Zonguldak'ta Narkometruk Binalara Baskin

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, kentte asayiş ve narkotik uygulaması gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri, il genelinde mahalle aralarında uyuşturucu satıcılarının ve kullanıcılarının yakalanması için metruk binalar ve umuma açık yerlerde arama yaptı.

Şehrin huzur ve asayişini sağlamak için yapılan uygulamada yer alan yaklaşık 100 personel, 21 ekip halinde kentin farklı noktalarındaki metruk binalar ve diğer alanlarda arama yaptı, şüphelilerin kimliklerini sorguladı.

Metruk binalardaki aramalara narkotik dedektör köpeği Dark da katıldı.

Ekipler, terk edilmiş 49 ev, okul ve binada yaptıkları incelemede uyuşturucu bağımlılarının bali, çakmak gazı ve esrar kullanımında kullandığı çeşitli malzemeler buldu.

Bu arada ekipler, Üzülmez Mahallesindeki metruk binaları incelediği sırada alkol kullanan 5 kişinin üst aramasının ardından Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrollerini gerçekleştirdi.

Alkol kullanan kişileri söz konusu yerden uzaklaştıran ekipler ayrıca 11 Nisanda Bonzai adı verilen sentetik uyuşturucuyu kullandığı iddiasıyla yaşamını yitiren Aşkın Bilgenin (26) isimli gencin bulunduğu Rüzgarlımeşe Mahallesi Rüzgarlımeşe Sokağındaki metruk ev ve çevresinde de arama çalışması gerçekleştirdi.

Ekiplerin, gencin ölü bulunduğu evin giriş noktalarını kapatarak metruk binaya girişi engellediği görüldü.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48