Zonguldak'ta Yağmurdan Arda Kalan

Zonguldak'ta Yağmurdan Arda Kalan

Zonguldak'ta Yağmurdan Arda Kalan

Zonguldakta dün gece saatlerinde evleri heyelan riski nedeniyle boşaltılan aileler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte evlerine geri döndü. Ekipler ise bölgede çalışma başlattı.
Kent merkezinde dün sabah saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar etkisini sürdüren sağanak yağmur nedeniyle Çınartepe Mahallesinde 5 ailenin yaşadığı bölge boşaltılmıştı.
Heyelan riski nedeniyle evler boşaltılırken 32 kişi geceyi yakınlarının yanında geçirdi. Aileler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte evlerine geri döndü.
Enerji firması yetkilileri, belediye ve Türkiye Taşkömürü Kurumu yetkilileri bölgeye gelerek çalışma başlattı. Heyelan riski nedeniyle boşaltılan bir evin yakınında yana devrilen yüksek gerilim direği de zarar görmüş ve gece boyunca bölgeye elektrik verilememişti.
Evlerin yakınındaki bölgede meydana gelen heyelanın büyüklüğü ise günün ilk ışıkları ile netleşti. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürerken aileler ise yaşadıkları sorunun kısa sürede çözülmesini talep etti. Öte yandan heyelan bölgesinde Nalbant Ailesinin sahiplendiği yavru kedi ve köpeğin dostluğu ise görenleri şaşırttı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48