Ocakçı: 'Bu hadise kabul edilemez'

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ş. Sertan Ocakçı, Ak Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve 9 Belediye Meclis Üyesinin de içinde bulunduğu heyet ile Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar arasında yaşanan diyalog ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Ocakçı: 'Bu hadise kabul edilemez'

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ş. Sertan Ocakçı, Ak Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve 9 Belediye Meclis Üyesinin de içinde bulunduğu heyet ile Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar arasında yaşanan diyalog ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kdz. Ereğli, tarihinde ilk kez bu tür olay ile karşı karşıya kalmaktadır.

Ak Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve 9 Belediye Meclis Üyesi yine  Ak Partiden Zonguldak Milletvekili olan Özcan Ulupınar tarafından Milletin Meclisinden kovulması kabul edilebilecek kadar küçük bir hadise değildir.

Birbirine sahip çıkamayan Bölge Milletvekili, Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri görüntüsü Kdz. Ereğlide şaşkınlıkla karşılanmıştır. Konuşmalar içerisinde yer aldığı söylenen memnun değilseniz HDPye geçin cümlesi ise yakışıksız  bulunmaktadır.

Unutulmaması gerekir ki; Ereğli Kentine ve Halkına daha önceleri de buna benzer hadiseler yaşatıldığında tepkimiz ne ise, Kentimizi temsil eden kişi ve kişilere yapılan saygısızlığa tepkimiz aynı olacaktır. Bu hadise kabul edilemez.

Bilinmelidir ki, Birbirinden kişisel intikam alma yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi değildir. Milletin Vekili olanlar bir kenti temsil edenlere karşı,  Milletin Meclisinin çatısı altında saygısızlık yapamazlar. Milletin Meclisinden, Milleti kovamazlar. Bu davranış Kdz. Ereğli bağlamında Zonguldak Kentine yapılmış sayılır.

Kdz. Ereğliyi temsil eden her kim olursa olsun, siyasi, fikri ne olursa olsun yapılan saygısızlıkları  Kdz. Ereğli halkına yapılmış olarak görüp her seferinde tepkimizi ortaya koyacağımızı ve Söz konusu Milletvekilinin ivedilikle Kdz. Ereğli Halkından özürünü beklediğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz. 

 

Okunma Sayısı: 757
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4