Şehit yakınları ve gazilere ücretsiz "seyahat kart" müjdesi..

Şehit yakınları ve gazilere ücretsiz "seyahat kart" müjdesi...

Şehit yakınları ve gazilere ücretsiz "seyahat kart" müjdesi..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürürlüğe giren, toplu taşımada ‘serbest ulaşım için gazi, gazi yakını ve şehit yakınlarına verilen kartlarla, Alaplıda Halk Otobüse binerken kullanılan çipli kartla İstanbul metrosu ve diğer taşıma araçlarına da binilebilecek.
Zonguldakın Alaplı ilçesi Özel Halk Otobüsleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Aydın, Gazilerimiz ve şehit yakınları kart sahibi kimlik göstermeyecek. Çipli serbest kartlarını makineden geçirdikten sonra ücretsiz olarak seyahat edebilecek dedi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alaplı, Kdz. Ereğli Şube Başkanları temsilcilikleri Temel Şahin ve Muammer Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri Alaplı Özel Halk Otobüsleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Aydını ziyaret ettiler.
Halk Otobüsleri Şirket Başkanı Sedat Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen uygulamalı program çalışması kapsamında, ilk defa Alaplı halk otobüslerine entegre edilen kent kart sistemiyle il farkı olmaksızın toplu taşımalarda otobüslere de binilebileceğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlık tarafından verilen serbest kartlarla entegrasyonun, şehit yakınları ile gazilere büyük kolaylık sağladığını kaydeden Aydın, şöyle konuştu:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca gazi, gazi yakını ve şehit ailelerine dağıtılan söz konusu çipli kartları entegre sisteminden geçiren ilk Halk Otobüsleri olmakla beraber gazi, gazi yakını, şehit aileleri ile vazife malulleri ve ailelerine hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Bundan sonra Kıbrıs Gazilerimiz, 15 Temmuz ve gazi, şehit ailelerimiz bakanlığımızın vermiş olduğu kartlarla araçlarımızda rahat rahat seyahat edebilecekler. Hem şehir içinde hem de Alaplı, Ereğli güzergahında olmak üzere kullanılacak. Artık gerek Alaplıda yaşayan, gerek şehir dışından gelen hiçbir kart sahibi kimlik göstermeyecek, serbest kartlarını makineden geçirdikten sonra ücretsiz olarak seyahat edebilecekler. Biz bu konuda Türkiyede ilki gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.

haber

haber

Okunma Sayısı: 1819
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13