Tekin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Tekin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Tekin, Yayınladığı mesajında şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha büyük bir coşkuyla kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Ulusal egemenliğimizin kazanılması ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin açılmasıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günü Türk ve dünya çocuklarına “Çocuk Bayramı” olarak armağan etmesi de, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünde ve temennisinde ne kadar samimi olduğunun bir göstergesidir. Dünyaya barış tohumları serpen ve her yıl dünyanın dört bir tarafından çocukları bir araya getiren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; milletler arası bir kaynaşmanın da simgesi olmuştur. Eğer; bugün dünyanın dört bir tarafındaki milyonlarca insan dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin insani değerlerle birbirlerine sarılabiliyorlar, birbirleriyle kaynaşabiliyorlarsa, bunda, yıllardır dünya çocuklarının kaynaşma merkezi olan Ülkemizdeki “Çocuk Bayramı”nın payını göz ardı etmek mümkün değildir. Çünkü; her yıl, bugün bazıları yaşlı, bazıları yetişkin olan yüzlerce çocuk, Ülkemizde en iyi şekilde ağırlanarak, ülkelerine birer “barış elçisi” olarak gönderilmektedir. Bu yönüyle de 23 Nisan, dünya barışına da hiç kuşkusuz büyük bir katkıda bulunmaktadır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözü, çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızı işaret etmektedir. Ülkemizin hangi şartlarda, hangi zorluklarla kurulduğunun çocuklarımıza iyi öğretilmesi, iyi özümsetilmesi; hiç kuşkusuz onların, ailelerine, içinde yaşadıkları topluma ve Ülkemize faydalı olma azimlerini, kuvvetlerini artıracaktır. Çocuklarımıza yaşatacağımız bayram sevinci, onların ulusal egemenlik bilinci ve ulusal egemenlik değerleriyle bütünleştiğinde değer kazanacak ve anlam bulacaktır.
Bu vesile ile, tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta bu anlamlı günü Türk ve dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Atatürk olmak üzere, ulusal egemenliğimiz için savaşmış tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 12:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seniha Atlığ
Seniha Atlığ - 2 yıl Önce

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun "Ne Mutlu Türküm Diyene ♥

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48