Asarsuyu Deresi için Mega Proje

Asarsuyu Deresi için Mega Proje

Asarsuyu Deresi için Mega Proje

Düzce Belediyesi tarafından kent merkezinden geçen Asarsuyu Deresi için Mega Proje hazırlandı. Proje için Ankarada DSİ (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü)inde görüşmeler yapılıyor. Düzce Belediyesi ve DSİ işbirliği ile uygulanacak olan projenin dere yatağında suyun akışkanlığı ve estetik görünümüne önemli katkı sağlayacağı belirtildi.
Düzce Belediyesi tarafından şehrin vizyonu, gelişmesi ve kalkınması yönünde önemli bir proje daha hayata geçiriliyor. Buna göre Asarsuyu Deresinin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde rehabilitasyon, sosyal ve kültürel, sportif etkinlik alanları oluşturulacak. Söz konusu projenin maliyetinin ise 35 Milyon lira olacağı belirtildi. Proje için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Mesude Özcan Ankarada DSİ Genel Müdürlüğünde görüşmelerde bulundu.
Dünya Su konseyi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlediği Derelerimi Geri İstiyorum temalı yarışmasında ‘Kıyı Bandı Düzenlemesinde Türkiye birinciliğine layık görülen Asarsuyu Deresi için yeni bir proje gündeme geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Asarsuyu Deresinin şehir merkezinden geçen 7 kilometrelik bölümünde yenileşme ve rehabilitasyon projesinin uygulanacağını belirtti. Başkan Mehmet Keleş projenin 35 Milyon liraya çıkacağını vurgulayarak ‘ Maliyetin 20 Milyon lirasını belediyemiz 15 milyon lirasını ise DSİ karşılayacak. Projeye göre derenin ortasında rigor kanalı bir kademe aşağı çekilecek ve suyun daha hızlı akması sağlanacak. Dere kenarlarındaki bantta ise bisiklet yolları, çiçek bahçeleri, kafe ve restoranlar yer alacak. Yan duvarlara ise dikey bahçeler yapacağız dedi. Projenin hazırlandığını ifade eden Başkan Mehmet Keleş, Asar için mega projenin 2018 yaz sezonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48