Düzce Üniversitesi Milli Oyuncağa ev sahipliği yapacak

Düzce Üniversitesi Milli Oyuncağa ev sahipliği yapacak

Düzce Üniversitesi Milli Oyuncağa ev sahipliği yapacak

Düzce ilinde bir Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve Milli Oyuncak üretilmesi sürecinin önemli aktörlerinden olan Düzce Üniversitesi, ilgili paydaşların katılacağı ve Milli Oyuncak projesine yönelik yapılması planlanan çalışmaların görüşüleceği toplantıya ev sahipliği yapacak.
20 Kasım 2017 tarihinde saat 13.00da Düzce Üniversitesi Rektörlük Çalıştay Salonunda gerçekleştirilecek toplantıya; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı yetkilileri ile öğretim üyeleri katılacak.
Toplantıda, Milli Oyuncak sürecinde şu ana kadar yapılan çalışmalar değerlendirilerek yapılması planlanan faaliyetler, hedefler ve ulaşılmak istenen sonuçlara ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak.
Milli Oyuncak sürecinin ilk aşaması olan Değerlerimiz, Kültürümüz ve Çocuklarımız: Milli Oyuncak başlıklı çalıştay, Düzce Üniversitesinde gerçekleştirilmiş ve üretilmesi planlanan Milli Oyuncağın sahip olması gereken nitelikleri belirlenmişti.
5-6 Mart 2018 tarihlerinde sürecin ikinci aşaması olan Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin düzenlenmesi planlanıyor. Proje Pazarında, nitelikleri ortaya konan Milli Oyuncağa ilişkin en iyi tasarımlar, düzenlenecek yarışma sonucunda belirlenecek.
Milli Oyuncak sürecinin son aşamasında ise Milli Oyuncak lansmanının yapılması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48