"Enteral-Parenteral Beslenme" konulu bir panel

"Enteral-Parenteral Beslenme" konulu bir panel

"Enteral-Parenteral Beslenme" konulu bir panel

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Nütrisyon Komitesi tarafından Enteral-Parenteral Beslenme konulu bir panel düzenlendi.
Düzce Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Başhekim Yardımcısı ve Nütrisyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivanın yaptığı panele Düzce Üniversitesi Hastanesi akademik, idari personelleri, sağlık çalışanları ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Panelde; Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu Çocuklarda Parenteral Beslenme, Doç. Dr. Gülbin Sezen Parenteral Beslenme, Yrd. Doç. Dr. Türkay Akbaş Enteral Beslenme ve Yrd. Doç. Dr. Önder Kılıçaslan ise Çocuklarda Enteral Beslenme başlıklı konuları katılımcılarla paylaştılar.
Düzce Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören hastaların beslenmesinin, tedavi sürecine etkilerinin konuşulduğu panelde, yanlış ve yetersiz beslenmenin yol açabileceği durumlar üzerinde duruldu. Panelistler, hastaların doğru zamanda, doğru yöntemle yeterli beslenmesinin, oluşabilecek komplikasyonların önüne geçebileceği ve iyileşmeyi hızlandıracağı vurgusunda bulundu.
Yetişkinlerde ve çocuklarda enteral ve parenteral beslenmenin gerekli görüldüğü durumlar, beslenme şeklinin seçimi , uygulama yeri ve şekli gibi başlıklarda bilgiler paylaşan panelistler, komplikasyonlar ve dikkat edilmesi gereken hususları sunumlar eşliğinde aktardı.
Enteral-Parenteral Beslenme başlıklı program, katılımcıların merak ettiği soruların panelistler tarafından yanıtlamasının ardından sona erdi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER