Jandarma'dan Çifçiler'e hırsızlık uyarısı

Jandarma'dan Çifçiler'e hırsızlık uyarısı

Jandarma'dan Çifçiler'e hırsızlık uyarısı

Düzce Valiliği İl Jandarma Komutanlığı tarafından hayvan hırsızlığının önlenmesine yönelik, alınması gereken tedbirlere ilişkin genelge yayınlandı.
Genelgede, köy ve beldelerde hayvan sahiplerinin barınak ve damlardan hırsızlık olmaması için güvenlik tedbirleri almaları istendi.
Son dönemlerde yaşanan hayvan hırsızlıklarına karşı tedbir alınması amacıyla Jandarma Komutanlığı tarafından uyarıcı bir genelge yayınlandı.
Köy muhtarlarının, köylerine gelen yabancıların takibini yapması ve jandarmaya bildirmesi istenen genelgede şu uyarılara yer verildi: Hayvan satışlarında alan ve satan kimlikleri, ihtiyaç halinde, jandarmaya bildirilecek. Hayvan nakillerinde mutlaka Menşe Şahadetnamesi veya veteriner sağlık raporu düzenlenecek. Köye veya beldeye çalışmak veya hayvan ticareti için gelenler, mutlaka jandarmaya muhtarlarca bildirilecek. Menşe Şahadetnamesi ve Hayvan Sevk Pusulası ile küpelenen hayvanlardan evrakı olmayanların nakline kesinlikle izin verilmeyecek, bu kişiler hayvan kesim yerine alınmayacak. Hayvan kesim yerlerinden, ruhsatsız olanlar için işlem yapılacak. Et satışı yapan yerlerin sağlık kurallarına uyup uymadığı kontrol edilecek. Bilhassa köy ve beldelerde hayvan sahipleri koruyucu barınak ve damlardan hırsızlık olmaması için güvenlik tedbirleri alacaklar. Hayvanlarını mera veya diğer yerle başıboş bırakmayacaklar. Düğün, eğlence, mevlit gibi toplantı zamanlarında köyde yaşayan en az iki kişi veya köy korucusu köyde devriye gezip, yabancıların o yerleşim yerlerinde gezme nedenleri araştıracak, şüpheli durumla karşılaşılması halinde vakit kaybetmeden 112 Acil Çağrı Merkezi aranacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48