Gaziler Günü dolayısıyla İlçe Meydanı'nda tören düzenlendi.

Gaziler Günü dolayısıyla İlçe Meydanı'nda tören düzenlendi.

Gaziler Günü dolayısıyla İlçe Meydanı'nda tören düzenlendi.

DÜZCE - Düzcenin Gölyaka ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.

Gaziler Günü dolayısıyla İlçe Meydanında tören düzenlendi. Törende, Atatürk Anıtına çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Nadir Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milletinin işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millet olduğunu söyledi.

Bayrak uğruna şehit düşen ve bu uğurda gazi olan kahramanları minnetle andıklarını belirten, Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

Kendisini çepeçevre sarmış düşmanlarına karşı üç kıtada kılıç sallamış, zaferden zaferlere atlamış, ecdadını örnek alarak Anadoluda, Korede, Kıbrısta canlarını hiçe sayarak vatan, millet, bayrak aşkıyla tarihinde birçok savaşa girerek yüzünün akıyla çıkmıştır. Türk milletinin her ferdi sürdürdüğü hayatın geçmişte edinilen bu tecrübelerin bir sonucu olduğunu bilerek onu bugünlere ulaştıran şehit ve gazilerimizin yazdığı bu büyük destanları övünerek anlatmaktadır.

Programa Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkanı Bekir Akbulut, Emniyet Amiri Özgür Cengiz ile gaziler ve şehit yakınları da katıldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48