Kalpar "Türk teknik adamlara daha fazla değer verilmeli"

Kalpar "Türk teknik adamlara daha fazla değer verilmeli"

Kalpar "Türk teknik adamlara daha fazla değer verilmeli"

 

TFF 1. Lig takımlarından Gazişehir Gaziantepin teknik direktörü Hüseyin Kalpar, Türk futbolunda yerli teknik adamların daha faydalı işler yaptığına değinerek, kendilerine daha fazla değer verilmesi gerektiğini söyledi.

Kalpar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemde Türk teknik adamların başarılarının konuşulduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Türk teknik direktörlerin futbol adına önemli işlere imza attığını aktaran Kalpar, şöyle devam etti:

Kendi değerlerimize fazlasıyla önem vermemiz gerekiyor. Türk teknik adamlar daha faydalı oluyor. Analiz yapıldığında bu zaten görülüyor. Burada Şenol Güneş bir örnektir. Futbol oynadığı dönemlerde de saygı duyulacak bir futbolcuydu, hiçbir sansasyonel haberi yok. Antrenörlük ve teknik direktörlük döneminde Türk futboluna hep faydalı olmuştur. Futbolun her kademesinde bulunmuş ve her şartta en iyi şekilde başarılı olmuştur. Bundan dolayı Şenol hocayı tebrik ediyorum.

 

- Türk futbolu daha da büyür

 

Kalpar, Türk futbolunda ilerleme kaydedilmesi için yerli teknik direktörlerin şans bulması gerektiğini vurgulayarak, Bu imkanı yakalarlarsa Türk futbolu daha da büyür. diye konuştu.

Türk Milli Takımına oyuncu kazandırılabilmesi için her şeyden önce Türk takımlarının ve futbolcuların da iyi olması gerektiğine işaret eden Kalpar, A Milli Takım iyi olduğu zaman futbol adına, spor adına Türkiyenin iyi olacağını ve bunun da herkese gurur vereceğini belirterek, Birinci hedef ve amacımız bu olmalı. Bunu da ancak Türk insanı ile yakalayabiliriz diye düşünüyorum. değerlendirmesinde bulundu.

 

- Biz, her yerde ve her şekilde yapabiliriz

 

Kendisinin de çalıştığı takımlara baktığında başarılı bir grafiğinin bulunduğuna değinen Kalpar, sözlerini şöyle tamamladı:

Bir yabancı geliyor, 2 ayda bizim başarılarımızın çok daha üstünde başarı elde etmiş gibi hal ve hareketler içerisinde oluyor. Bu da bizim şahsımızın eksikliği değil, bu şekilde davrananların eksikliği diye düşünüyorum. Türk futbolunda bakış açılarının değişmesi şart. Baktığınız zaman Bu hoca şu kategoride bir hoca oluyor. Geçen yıl mesela 18 puanla Alanyayı çıkarttık. Çok iyi futbol oynayan bir takım oluşturduk. 16 maçta aldığımız 18 puan iyi ve doğru puandı, yeni bir takım için de önemli bir puandı. Biz, her yerde ve her şekilde yapabiliriz. Eğer burada yapabiliyorsak, çok büyük faklılıklar yok, her yerde yaparız, zaten yapıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48