Yaylada mahsur kalan gençleri AFAD ekipleri kurtardı

Yaylada mahsur kalan gençleri AFAD ekipleri kurtardı

Yaylada mahsur kalan gençleri  AFAD ekipleri kurtardı

Düzcenin Kardüz Yaylasına çıkan 5 kişi karda mahsur kaldı. Uzun süre Kardüz Yaylasında kalan 5 kişiyi AFAD ekipleri kurtardı.
Olay gece 02.00 sıralarında Düzcenin Gölyaka ilçesi Kardüz Yaylası ile Pürenli Yaylası arasında meydana geldi. Düzcenin en yüksek tepelerinden olan ve halen kar yağışının devam ettiği bin 800 rakımlı Kardüz Yaylasına araçları ile çıkan Oğuzhan Eker, Sinan Özoğlu, Özgür Yılmaz, Recep Yarımkol ve Uğur Kublay kara saplandı.
Kendi imkanlarıyla aracı çıkaramaya çalışan 5 kişi başarısız olunca, durumu AFAD ekiplerine bildirdi. AFAD ve jandarma ekipleri mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için yaklaşık 60 kilometrelik yolu arazi aracı ve özel 8 çeker kar aracı ile gittiler. Yolda oluşan buz ve rüzgardan dolayı yaklaşık 3 saat sonra olay yerine ulaşabilen ekipler, mahsur kalan kişileri özel kar aracına aldı. Daha sonra araçları ve kendileri kurtarılan 5 kişi Gölyaka İlçe Hastanesindeki muayenelerinin ardından Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığında bir süre bekledikten sonra ailelerine teslim edildi.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER