Alaplı´da İlk Öğretim Haftası kutlandı

Alaplı´da İlk Öğretim Haftası kutlandı

Alaplı´da İlk Öğretim Haftası kutlandı


Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. 


Programa, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Arife Çevik, İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, Alaplı Yurtkur Müdürü Erhan Yavaş okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Alaplı Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Arife Çevik, muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde çıkartmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Çevik, “2016-2017 yılı Eğitim Öğretim yılına ilçemizde 13 ilkokul, 14 ortaokul, 5 lise, 2 kurum, 1 anaokulu, 8 birleştirilmiş sınıflı ilkokul, 521 öğretmen, 8 bin 173 öğrenci ile başlamanın gururu içerisindeyiz. 15 Temmuz’da yaşanan hain girişiminin yaralarını sarabilmiş olmamız devletimiz milletiyle nedenli bir ve bütün olduğunun göstergesidir. Bizler bu zamana kadar yaptığımız gibi bundan sonrada vatanına milletine bağlı Devletine sağdık işi ne olursa olsun düzgün yapan Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda bilinçli aydın nesiller yetiştirmeye Devletimizi ve Milletimizi Büyük önder Atatürk’ün değdi gibi muasır medeniyetler seviyesini de üzerinde çıkartmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda yetişmiş yeni nesiler devletimize ve milletimize yönelik iç ve dış tehditlere karşı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi gereken cevabı verecektir” diye konuştu. Karşıyaka İlkokulu öğrencilerin gösterisin ardından etkinlik sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 07:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48