3. FABRİKAYI AÇTI

3. FABRİKAYI AÇTI
gundemeregli.com-Fixkim; İstanbul ve Niğde’den sonra 3. fabrikasını da Trabzon’da hizmete açtı.

Fixkim; ısı, su, ses ve yangın yalıtımı malzemeleri üretimi noktasında, İstanbul, Niğde ve yeni açtığı Trabzon fabrikasıyla 3 bölgede üretim yapmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinde dağıtım depoları ve bayilik yapılanmasıyla aktif durumda olan Fixkim; yapı harçları ve su izolasyonları üretiminde, İstanbul’da günlük 600 ton, Niğde’de günlük 150 ton ve Trabzon’da ise günlük 150 ton üretim kapasitesiyle çalışmaktadır. Ayrıca İstanbul fabrikasında günlük 1000 m3 kapasiteyle eps üretimi de yapmaktadır.


Fixkim Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı; “Trabzon’da yalıtım malzemeleri üretimimizin yanında hammaddemizin de önemli bir kısmını kendi tesisimizde üreteceğiz. Bu hem maliyet hem de ürün stabilizasyonu açısından tüketiciye de bize de fayda sağlamış olacak. Trabzon’da üretimimizin tamamına yakınını sevk edebilecek müşteri, uygulayıcı bayi ve satıcı bayi potansiyeline sahibiz. Trabzon; Karadeniz’in yanında, bizleri Doğu Anadolu ve kısmen İç Anadolu’ya da yakınlaştırmış olacak. Bu durum, hem lojistik hem de hizmet anlamında çok ciddi avantajlar sağlayacak. Firma olarak, ülke ekonomisine de yakıt tasarrufu ve enerji tasarrufu konularında katkı sağlamış olacağız” şeklinde yaptığı açıklamalarıyla “neden Trabzon” sorusunu da yanıtlamıştır.

İHRACAT
Trabzon konumu itibari ile hedef ülkelerin büyük kısmına kısa termin ve hızlı servis sunabilmek  için stratejik bir konuma sahip.
Fixkim; Trabzon’da kurduğu fabrikanın bu özelliği sayesinde, 2014 ihracat hedeflerini yılın ikinci çeyreğinde yakalamayı planlıyor.
Gürcistan ve Ermenistan’da var olan pazar payımızı artırarak ülkelerde aranan marka olmak hedefindeyiz.

EĞİTİM SEMİNER
Doğu Karadeniz Bölgesi’nde samsundan başlayarak il il ve hatta ilçelerde eğitimler, seminerler düzenleyerek  tüketiciye doğru ürün ve doğru uygulamayı anlatacağız. Kasım ayında seminerlere başlıyoruz. Bölgedeki tüm uygulayıcı ve satıcıları seminerlerimize davet ediyoruz.

SU İZOLASYONU
Enerji karnelerinde sadece ısı değil su izolasyonu da zorunlu hale geldi. Eğitimlerimizde su izolasyonunu uygulamalı olarak gösterecek, ihtiyaca göre doğru ürünü anlatacağız. Binanın temelinden çatısına kadar su izolasyonun önemi ve gereği konusunda insanları bilinçlendirmeye çalışacağız.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2013, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48