POLİSE MÜJDE...

POLİSE MÜJDE...

gundemeregli.com-Polislerin fazla mesai ücreti alması ve emeklilik ek göstergerakamlarının iyileştirilmesinin önünü açacak kapsamlı taslak çalışmaBaşbakan Tayyip Erdoğan´a sunuldu.

Taslağın, 10 Nisan Polis Bayramı´na kadar hayata geçirilmesi hedefleniyor. Konu 280 bin çalışanı ilgilendiriyor.

‘Güvenlik tazminatı´ geliyor

Diğer hizmet sınıflarındaki memurlar fazladan çalıştıkları saatler için ek mesai ücreti alıyor. Emniyet hizmeti sınıfında çalışan polisler ise ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar çalıştıkları fazladan saatlere ilişkin ekstra mesai ücreti alamıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü´nün talepleri doğrultusunda hazırlanan çalışmada, emniyet hizmeti sınıfında çalışan polislerin bu alanda uğradıkları haksızlığın giderilmesi isteniyor. Polis memurlarının çalıştıkları fazladan saatler için ekstra mesai ücreti almaları isteniyor.

Çalışmada, fazla çalışma saati başına ücret ödenebilmesinin önünü açmak üzere, ilgili kanunda ifade edilen fazla çalışma ücreti ibaresinin güvenlik tazminatı şeklinde değiştirilerek bu ekstra mesainin verilebileceği belirtildi.

Ek göstergeler ne olacak?

Taslak çalışmada ayrıca, emeklilikte alınan ikramiye ve maaşları belirleyen ek göstergede de iyileştirilme yapılması hedefleniyor. Buna göre, polislerin ortalama ek gösterge derecelerinin de yükseltilmesi isteniyor. Bu alanda da diğer hizmet sınıflarında görev yapan memurlarla yapılan karşılaştırmalarda daha az olan polislerin ek göstergelerinin 3600´e çıkarılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2013, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48