Milletvekili Avcı'dan Sel Felaketiyle İlgili Açıklama

Milletvekili Muammer Avcı, Batı Karadeniz ve Zonguldak bölgesinde yaşanan sel felaketi ve su baskınlarıyla ilgili olarak devletin tüm kurumlarının 7/24 teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Milletvekili Avcı'dan Sel Felaketiyle İlgili Açıklama

Zonguldak halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Avcı açıklamasında, "Beycuma’da 194,9 mm , Zonguldak Radar Sahası’nda 157,7 mm, Çaycuma’da 157 mm, Gökçebey’de 135,5 mm, Kdz. Ereğli’de 129,6 mm, Devrek’te 125,6 mm, Kozlu’da 113,6 ve Zonguldak’ımızın diğer bölgelerinde mevsim normallerinin çok üzerinde yağışlar olmuş, yağışlar sonucunda sel ve taşkınlar meydana gelerek bazı ulaşım yolları toprak kayması sebebiyle araç trafiğine geçici olarak kapatılmış veya kısıtlanmıştır. 

Şuanda Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve ilimizde ki tüm kamu kurum ve kuruluşlar bütün gayretleri ile yağışların meydana getirdiği zararı en aza indirgemek ve can kaybı olmaması için büyük çaba sarf etmektedirler. 

Zonguldaklı hemşehrilerimizden ricamız, meteorolojinin uyarılarını takip ederek çok elzem bir durum olmadıkça evlerinde kalmaları, araçları ile trafiğe çıkmamaları ve dere yataklarından uzak durmalarıdır.

Devletimiz, tüm kurum ve kuruluşları ile sahadadır ve meydana gelen sel ve taşkınların hasarları en kısa sürede giderilecektir. 

Tüm Zonguldak’ımıza geçmiş olsun dileklerimle, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2023, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER