Oğuz Ünlüer Çok Sert Konuştu! İrfan Erdem Yorulmuş Odamıza İlçemize Yeni Bir Değer Katamaz Hale Gelmiştir.

Oğuz Ünlüer  Çok Sert Konuştu!  İrfan Erdem Yorulmuş  Odamıza İlçemize Yeni Bir Değer Katamaz Hale Gelmiştir.

Karadeniz Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Sude Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ünlüer, 14 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan Deniz Ticaret Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Oğuz Ünlüer "Ben Oğuz Ünlüer.: 32 senedir denizcilik ve lojistik sektörlerinde ailemle, ekibimle birlikte hizmet veriyorum. İşimi severek, yorularak ve geliştirerek yapıyorum.

Bildiğiniz gibi Karadeniz Ereğlimizin önemli dinamiklerinden Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi seçimini bu hafta sonu gerçekleştireceğiz.

Değerli arkadaşlar; Odamızın öneminin kamuoyu tarafından yeterince bilinmediği / dahası bunun hissetirilemediği görüşündeyim. Zira Deniz Ticaret Odası bulunduğu kentlerde; Lojistik, Balıkçı, inşaat, hırdavatçı, marketçi, kasap, nakliyeci ve sayamadığım bir çok sektördeki işveren ve işçi deniz taşımacılığına direk veya dolaylı olarak bağlantılıdır, paydaşıdır. Bizler deniz taşımacılığını, denizcilik sektörünü, tersaneciliği ne kadar geliştirebilir ve ne kadar katkı sağlayabilirsek biliyoruz ki diğer tüm sektörler olumlu yönde etkilenecektir.

Bu anlayış ve vizyonla Deniz Ticaret Odası yönetimine dinamik ve güçlük bir ekiple adaylığımı açıklıyorum.

Bizler genç, dinamik ve işinde tecrübeli bir ekiple odamızı daha iyi yönetebileceğimize inanıyoruz. Mevcut Başkan Sayın İrfan Erdem daha önceki seçimlere bir daha aday olmayacağını açıklamıştı. Haklıydı, çünkü İrfan Erdem Ağabeyimiz yorulmuş ve odamıza, sektörümüze, ilçemize yeni bir değer katamaz hale gelmişti. Onu hak ettiği onursal başkanlıkla bir ağabey olarak artık dinlendirmeyi düşünüyoruz.

Bizler sahip olduğumuz tecrübelerimizle dinamik ekibimizle ve kağıt üzerinde değil uygulanabilecek projelerimizle odamıza, sektörümüze, ilçemize yeni değerler katmak için heyecan duyuyor ve VARIZ diyoruz…

- Söz veriyoruz : Herkesi kucaklayıcı , çözüm odaklı, şeffaf ve ilerlemeci bir yol izleyeceğiz.

- Söz veriyoruz; Biz oda olarak bu yoldaki taşları engelleri sıkıntıları çözmek için zaman mekan kavramı tanımadan çalışacağız.

- Söz veriyoruz; Dünyada ülkemizde ve bölgemizde yaşanan pandemi sonrası ve savaş nedeniyle ekonomik olarak yaşanan bazı sıkıntıları İnşallah yapacağımız girişimler atılımlar sayesinde bölgemiz ticaret hacmine katkı sağlayacağız.

- Söz veriyoruz; Üyelerimizi, tüm paydaşlarımızı ve şehir dinamiklerimizi değişime ortak oldukları için pişman etmeyeceğiz.

- Üyelerimizin dertlerinin sesi olmaya, sektörümüzün nefesi olmaya, sorunların çözümünde nefer olmaya söz veriyoruz.

Çok değerli arkadaşlar ; Özetle ben Oğuz Ünlüer ve birbirinden değerli ekip arkadaşlarım, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası yönetimine talip olduğumuzu açıklıyoruz. Çünkü odamız yönetimi sektörel sorunlarımıza ve şehir gelişimine yeterince ayak uyduramıyor. Bu nedenle odamızda bir yönetim ve anlayış değişikliğine, yeniliğe acilen ihtiyaç var.

Son olarak şu anda burada olan ve türü nedenlerden dolayı olamayıp, kalpleri bizimle olan arkadaşlarımızın en samimi selamlarını iletiyor, katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde kamuoyunu ekibimiz ve projelerimizle ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Biz denizcilerin yola çıkarken hep duymak istediği bir söz vardır onu kendimize diliyorum: “Allah selamet versin pruvamız neta olsun. Sağ olun var olun" 

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER