"Sevinç ve Mutluluklar Paylaşılınca Artar"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde “Yaşadığım Şehri Seviyorum” (I Love My Town) sloganı ile Batı Karadeniz’i anlatan fotoğraf sergisi açıldı.

"Sevinç ve Mutluluklar Paylaşılınca Artar"

Karadeniz Ereğli Hatice Erdem Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nurdan-Ahmet Orhan Oğuz İlk Okul  Müdürlüklerinin ortak yürüttükleri proje çerçevesinde  Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Ora  Sergi Salonunda açılan sergi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu açılışta yaptığı konuşmada, yapılan konuşmalardan ve gördüklerinden, sonra ortaya çok güzel bir sergi çıktığını anladığını söyledi.

“TÜRKÇE’SİNİ DE YAZALIM!

Açılışın ardından içeriye girildiğinde bunu daha iyi şekilde göreceğini söyleyen  Madenoğlu, şöyle dedi: “Burada İngilizce yazılı ‘I Love My Town’’un Türkçesi olan ‘Yaşadığım Şehri Seviyorum”u da görmek istiyoruz. Hem de en üste yazalım. Başta böyle kabiliyetli çocukları olan velilerimizle birlikte bütün projede yer alan öğretmen arkadaşlarımı, okullarımızın müdürlerini, idarecilerini, emeği geçenleri  tek tek kutluyorum. Güzellikleri paylaşmak gerek.  Acıları da paylaşmak gerek.  Acılar paylaşınca azalır, sevinç ve mutluluklar paylaşılınca artar. “

“DESTEĞİMİZ HER ZAMAN  DEVAM EDECEK”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise,  Böyle bir projede Ereğli’nin yer almasından mutluluk  belirterek,  “Öğrenci ve öğretmenlerimizin bilgi ve beceri düzeylerini artırdığına inandığımız ulusal ve uluslar arası projelerde ilçemiz oldukça iyi YERDE. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür projelere desteğimiz devam edecektir.”  

“PROJEYİ ANLATTI…”

Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Arslan ise,  28’i yabancı, 7’si Türk olmak üzere 35 ortaklı projenin her safhasında emeği geçen herkese  teşekkür ederken, sergide yer alan fotoğraflarla  Karadeniz Ereğli’nin anlatılmaya çalışıldığını da vurguladı.

“KATILIM YÜKSEKTİ…”

Ereğli İlçe Kaymakamı Nazım  Madenoğlu,  Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Korkmaz,  İl Milli eğitim Şube Md. Hasan Sarıhan, Ereğli Belediyesi İtfaiye Md. Muhammet Ali Ateş ve ilçe protokolü   açılış kurdelesini kesti.     

Açılış öncesinde  ise, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu Zonguldak Kız Yöresel Halk Oyunları ekibi çeşitli yörelere ait halk oyunlarını oynadılar.   

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48