Turpcu'dan KHK değerlendirmesi

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, dün gece yarısı yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Turpcu'dan KHK değerlendirmesi

 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fetö bahane edilerek haklı haksız, suçlu masum demeden bir çok kişinin ihraç edildiğini söyleyen Milletvekili Turpcu, şunları söyledi:

“Gece yarısı geçen Anayasa Maddeleri, gece yarısı yapılan Varlık Fonuna aktarımlar, gece yarısı gerçekleşen KHK’larla ülkenin geleceği şekillendirilmeye çalışılıyor.

Dün gece, OHAL kapsamındaki 686 Sayılı KHK ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden daha işten çıkarıldı.

Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585 kişi, Jandarma Genel Komutanlığından 893 kişi, Emniyet Teşkilatından 417 kişi, Yargıtaydan 10 kişi, Yüksek Seçim Kurulundan 10 kişi, İçişleri Bakanlığından 49 kişi, Dışişleri Bakanlığından 48 kişi, TRTden 88 kişi meslekten ihraç edildi. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bünyesindeki 330 akademik personel de kamu görevinden çıkarılanlar arasında yer aldı.

Fetöcü kim varsa, kimin darbeyle ve bir şekilde terörle bağlantısı varsa tabi ki devlet içerisinden temizlensin ancak bu bahaneyle partili partisiz kendilerine muhalif kim varsa, demokrat, aydın kim varsa fırsat bu fırsat diyerek ihraç ediyorlar. Bizim itirazımız bunadır.  

Ergenekon ve Balyoz ile zamanında muhalif olan kim varsa, istemedikleri herkesi Ergenekoncu diyerek saf dışı bırakmışlardı. Genelkurmay Başkanını terör örgütü üyesi diyerek tutuklayacak kadar ileri gitmişlerdi.

 “ANAYASA HUKUKU DUAYENİ BİLE İHRAÇ EDİLENLER ARASINDA”

İhraç edilenler arasında Türkiyenin Anayasa Hukuku duayeni Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun da yer aldığı ve özellikle Cumhuriyet’in en köklü kurumlarından Mülkiye ve Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nin bazı bölümlerinin ise fiilen adeta bitirildiğini görüyoruz.

 “BU LİSTELER, NEREDE HAZIRLANIYOR, KİM ARAŞTIRIYOR, NEYE GÖRE KARAR VERİLİYOR?”

Bu listeler, nerede hazırlanıyor, kim araştırıyor, neye göre karar verip listeye ismi yazıyor, suç ne, delil nerede, savunma nerede sorularını merak ediyoruz.

O kadar insan açığa alındı, ihraç edildi ama yakın zamana kadar sıkı ortak olan AKP’den bir bakan, bir milletvekili dahi ortaya çıkarılamadı.

Ülke elden gidiyor, geleceğimiz kararıyor,  bunca yıl bu ülkenin aydınlık geleceği için mücadele etmiş, bedel ödeyen eğitimciler gidiyor ama AKP kurmayları tek bir soruşturma bile geçirmiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48