Zonguldak-Ereğli Karayolu Heyelanlar Nedeniyle Trafiğe Kapatıldı

Zonguldak-Ereğli Karayolu'nda, sağanak yağışlar sonrası meydana gelen heyelanlar nedeniyle yol çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Zonguldak-Ereğli Karayolu Heyelanlar Nedeniyle Trafiğe Kapatıldı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak-Ereğli Karayolu Ilıksu mevkisinde meydana gelen heyelan bölgesinde incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl genelinde yağışların devam ettiğini açıklayan Vali Tutulmaz, "Aşırı yağışların meydana getirdiği sel, taşkın, toprak kayması ve heyelan gibi olumsuzluklara vatandaşlardan da an itibarıyla gelen 80 ihbar da dikkate alınarak bin 174 personel ve 358 araçla müdahale ediliyor. Ereğli ve Devrek yolunda meydana gelen su taşkınları ve heyelanlar nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yeni heyelanlar oluşuyor, vatandaşlarımızın zaruri olmadıkça bu yolları kullanmamaları önem arz ediyor" dedi.

Zonguldak Valiliği tarafından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapılarak, Ereğli yolunun çift taraflı olarak trafiğe katıldığı bildirildi. Açıklamada, "Devam eden aşırı yağışların Kdz. Ereğli yolunda meydana getirdiği heyelanlar ve yeni oluşabilecek heyelanlar nedeniyle yol çift taraflı olarak araç trafiğine kapatılmıştır. Çalışmalar aralıksız olarak sürdürülmektedir" denildi.
İl genelinde devam eden yağışlar nedeniyle Zonguldak merkezde metrekareye 247 kilogram yağış düşerken, Çaycuma ilçesine 173 kilogram, Gökçebey ilçesine 147 kilogram, Devrek ilçesine 130 kilogram, Kdz. Ereğli ilçesine 129 kilogram, Kozlu ilçesine 113 kilogram, Alaplı ilçesine 89 kilogram, Kilimli ilçesine 87 kilogram, Beycuma beldesine 197 kilogram yağış düştü.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER