baz istasyonu tepkisi

- Karabük'te bulunan "Evlilik Hatıra Ormanı" içine yapımına başlanan "baz istasyonu" çalışmaları, mahallelinin tepkisi üzerine durduruldu

baz istasyonu tepkisi

KARABÜK - Karabükte bir GSM firması tarafından kurulmak istenen baz istasyonu çalışmaları, vatandaşların tepki göstermesi nedeniyle durduruldu.

Ada Tepe Mahallesi sınırları içinde bulunan Evlilik Hatıra Ormanı içine bir GSM firması tarafından kurulmak istenen baz istasyonu çalışmalarını gören vatandaşlar, ağaçların kesildiği iddiasıyla tepki gösterdi.

Bölgede toplanan vatandaşlar, çalışmaların yasal olmadığı gerekçesiyle polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çalışma yapan firma yetkililerinden izin belgesini istedi. Belgelerin yanlarında olmadığını öğrenen ekipler, çalışmayı durdurdu.

Mahalle muhtarı Selahattin Dökecek, baz istasyonunun yapılacağı alanın orman olduğunu ve birçok ağacın kesildiğini savundu.

Yeni dikilen fidanların da dökülen molozlar nedeniyle yok olduğunu iddia eden Dökecek, bütün yetkililere ulaşarak durumu anlattıklarını, mahallelerinde bu istasyonu istemediklerini, evli çiftlerin buraya gelerek fidan diktiğini ve bu ormanın yok olmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Dökecek, istasyonun yapılmaması için her türlü eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48