EREĞLİ'DE İTFAİYE HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI!..

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, İtfaiye Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

EREĞLİ'DE İTFAİYE HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI!..

Kdz. Ereğli’de, İtfaiye Haftası ve İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 304. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; son 4 yılda yaptıkları yatırımla Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiyesinin Batı Karadeniz’in en donanımlı itfaiyesi haline geldiğini söyledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye haftası ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşun 304. yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.
İlk olarak Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.
BAŞKAN UYSAL: 5 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK
Anıt önünde düzenlenen törende konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İtfaiye teşkilatına 5 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek “Kdz. Ereğli İtfaiyesi, son dönemde 2 yeni İstasyon, yeni araçlar ve arama kurtarma ekipmanlarına yapılan 5 milyon liralık yatırımla Batı Karadeniz’in en donanımlı İtfaiyesi haline geldi” dedi.
Başkan Hüseyin Uysal, 80 kilometrekare kıyı şeridi bulunan Kdz. Ereğli coğrafyasında 200 bin nüfusa hizmet veren itfaiyenin Belediyenin en önemli birimlerinden biri olduğunu belirterek; “İtfaiye Haftasını ve İtfaiye Teşkilatının kuruluşun 304. yılını kutluyor, ebediyete intikal etmiş itfaiye personeline Allah'tan rahmet diliyorum. Görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan itfaiye teşkilatına ve ailelerine selam ve sevgilerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
Törendeki konuşmasına “Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz 64 personeli ile birlikte resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat kesintisiz olarak 31 Mahalle, 3 Belde, 94 Köy olmak üzere toplam 200 bin nüfuslu bir bölgeye İtfaiye Hizmetleri sunmaktadır.” diyerek başlayan Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş de “Müdürlüğümüz malzeme, ekipman, teçhizat ve personel olarak bölgemizin en gelişmiş yapısına sahiptir. İtfaiye ekiplerimiz 2017 yılında ev, araç,  örtü başta olmak üzere toplam 409 yangın,  21’i insan 153’ü hayvan olmak üzere 174 kurtarma olayı ve 43 su baskınına müdahale etmiştir. Müdürlüğümüz 1230 metreyi bulan plajlarımızda halkımızın can güvenliğini sağlamak için 1 adet jet ski, 3 adet Zodyak bot ve 14 cankurtaranı bünyesine katmıştır. Cankurtaranlarımız son iki yılda 376 kişinin imdadına yetişmiştir” dedi.
Ateş, “İtfaiyeciliğin temelinin gönüllülüğe ve fedakârlığa dayanan meşakkatli bir hizmet olduğunu, görev anında itfaiyecilerin hayatlarını bile feda etmekten çekinmediğini ifade etmeliyim. Bu bağlamda buradan görevleri başında vefat eden tüm şehit itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları saygı ile anıyoruz. Bizler bu görevleri yaparken, bizlerden desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız olmak üzere, Başkan Yardımcılarımıza ve Meclis üyelerimize teşkilatım adına şükranlarımı sunarım. Bu duygu ve düşünce ile Yangından Korunma ve İtfaiye Haftasını kutlar, tüm meslektaşlarıma sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dilerim” şeklinde konuştu.
Törenin ardından, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, belediye başkan yardımcıları ve diğer protokol üyeleri, İtfaiye Müdürlüğünce hazırlanan resim sergisini ve itfaiye ekipmanları sergisini gezdiler.

KAYNAK; AJANSLAR

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48