NERİMAN POSBIYIK'TAN ELPEK DOKUYAN KADINLAR'A ZİYARET

NERİMAN POSBIYIK'TAN ELPEK DOKUYAN KADINLAR'A ZİYARET

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, meclis üyesi Gönül Çelik  ve Yaşare Aydın ile birlikte Elpek dokuyan eller kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifinde ziyaret etti.

Posbıyık, kooperatifi gezdikten sonra, Elpek dokuyan eller kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi başkanı Nigar Duman’dan kooperatif hakkında bilgiler aldı.

Elpek dokuyan eller kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi başkanı Nigar Duman “Ziyaretimize geldikleri için Neriman hanım ve ekibine geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bizim yanımızda olduğunuzu bilmek bizim için onurdur diyerek memnuiyetini belirtti.

Neriman posbıyık açıklamasında; ‘aslında bu ziyarette baya geç kaldık birçok nedenlerden dolayı öncelikle pandemiden dolayı. Bugün özellikle elpekle ilgili kurulmuş olan Ereğli’nin çok önemli bir ürünü Elpek bezidir. Ben kendilerine belediye ve kooperatif olarak tüm destekleri vereceğiz ’dedi.

Ziyaretin sonunda Elpek dokuyan eller kadın girişimi üretim  ve işletme kooperatifi başkanı Nigar Duman, güneşin sarısı denizin mavisi ormanın yeşilini temsil eden şalı Neriman hanım için özel olarak dokunduğunu ifade ederek hediye etti. 

Posbıyık’ a Ereğli’yi temsil eden şalı ören kursiyer Müjgân Özdemir’in cenazesi olduğundan dolayı ziyarette bulunamadı. Neriman Posbıyık, başsağlığı dilemek için Özdemir’i aradı.

Neriman Posbıyık, başsağlığı dileyerek ve dokuduğu Elpek şal için çok teşekkür etti. ‘’Tam Ereğli’yi anlatan bir şal denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısı emeklerinize sağlık çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sonlandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER