'SANATIN OLDUĞU YERDE GÜZELLİK OLUR!'

“SANATIN OLDUĞU YERDE GÜZELLİK OLUR!”

'SANATIN OLDUĞU YERDE GÜZELLİK OLUR!'

55.SANAT YILINA ÖZEL SERGİ AÇILDI

 

Ereğlili Ressam, Eğitimci Erdoğan Keskin, “Sanatın olduğu yerde güzelliğin, dostluğun, arkadaşlığın olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Ereğlili Ressam, Eğitimci Erdoğan Keskin, 55. Sanat yılı dolayısıyla hazırladığı “Siyah Beyaz Nostalji Konulu” 11. Kişisel sergisini Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda açtı.

 

Açılışa önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ersin Kaya, bazı belediye meclis üyeleri, ilçedeki sanat derneklerinin ve eğitim kurumlarının temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

 

 

“SANATIN OLDUĞU YERDE GÜZELLİK OLUR!”

 

 

Keskin, Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda gerçekleştirdiği sergi açılışına katılanlara teşekkür etti.

 

Serginin temel içeriğinin eğitim olduğuna vurgu yapan Keskin şöyle konuştu:
“Bugünkü sergimde eğitici ve ana nokta olan desenin ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Bu uzun zamandır düşündüğüm bir konuydu. Sergimizdeki eserlerin dörtte üçü siyah beyaz desenler içerikli. Onun dışında çok az baskı ve eski tablolarımın dijital fotoğrafları var. Sizlere bu çalışmaları bu şekilde sunmak istedim. Sanatın olduğu yerde güzelliğin, dostluğun, arkadaşlığın olacağını düşünüyorum.”

 

Ressam Keskin,  sergi açılışını eğitim yaşamına birlikte devam ettiği arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdi.


KONUKLARA BİLGİ VERDİ…

 

Ressam Erdoğan Keskin, açılışın ardından davetlilere sergide yer alan eserler hakkında bilgi verdi, konuklarıyla tek tek ilgilendi. Sergide Keskin’in 55 yıllık sanat yaşamına damgasını vuran, çoğunluğu siyah beyaz desen çalışmalarından oluşan eserler görücüye çıktı.

 

Keskin’in “Siyah Beyaz Nostalji Konulu” retrospektif sergisi, 19-24 Aralık 2017 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonunda gezilebilecek.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48