ULUPINAR, ZİYARETLERDE BULUNDU

ULUPINAR, ZİYARETLERDE BULUNDU

gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Ereğli’ye gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu ve gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

AK Parti Zonguldak milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatının hazırladığı program kapsamında ilk önce İzmirlioğlu Huzurevini ziyaret etti.

Ulupınar, depremde hasar gördüğü gerekçesiyle yıkılması gündemde olan huzurevinin durumunun yeniden araştırılması için huzurevi sakinlerine destek sözü verdi.

Ziyarette huzurevi sakinleriyle bir araya gelen Ulupınar’a Huzurevi Müdürü Zeynep Yüksel Ünal, binanın hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkılması kararına ilişkin bilgi vererek, yeni bir kontrolün yapılmasını istedi.

Ünal; “Tahliye etmemiz gerekiyor denildi, öğretmenevinde yer ayarlandı. Daha sonra genel müdürlüğümüzden onay gelmeden tahliye olmayacağı söylendi. Biz de travma içinde yaşıyoruz. Büyüklerimiz toplandı. O günden bu güne de bekleyiş içindeyiz. İki taşıyıcının kiriş arasında bir karış kadar bir çatlak oluştu. Onu ciddi buluyorlar. Curufun altına baktık. Sulardan çamaşır suyu kokuyordu. Su betonun üstünde birikmiş. Betonun altında yüzde 67 kil oluştu. Yapanlar betonu sağlam olduğunu söylüyor. Çelişkiler dolu. Güçlendirmeyi önermediklerini söylüyorlar. Yeni bir tespit istendi. Bu tespitte de deniyor ki, yüzde 40’ın üstünde bir sorun varsa yıkılabilir, yeniden yapılır. Yaşlılarımızın bir tek saçının teline zarar gelmesini istemiyoruz, yıkılırsa yıkılır, güçlendirilirse güçlendirilir. Ama bunu bir kişinin değil de birkaç ekibin yapmasını istiyoruz” dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da, huzurevi için üniversiteden yeni bir araştırma istediklerini belirterek, “Devlet gözüyle bir bakalım, yıkılacaksa ondan sonra yıkılsın. Sadece özel sektörün demesi ile bu olmaz. Biz de büyüklerimizin saçının teline zarar gelmesin isteriz. Güçlendirilmekle geçilebilecekse insanları yerinden etmeyelim noktasında sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

GÜNGÖR: “HUZUREVİ SAKİNLERİ ANNE BABALARIMIZ GİBİ”

Gülüç Belediye başkanı Aydın Güngör de, huzurevinin Ereğli’deki bir okulla aynı şekilde yapıldığını belirterek; “Altına kalın cüruflar getirildi. O tarihlerde cürufun betonu patlatacağı bilinmiyordu. Okulun altındaki cürufu alıp beton yaptılar. Aynı şey burada da oldu. Depremde de imtihandan geçti burası. Hiçbir şey olmadı. Huzurevi huzur içinde yaşıyorlar burada. Tüm etkinliklerimize katılırlar. Bizim anne babalarımız gibiler. Zeynep hanım da onları çok seviyor. Dolayısıyla yapabileceğimiz ne varsa üniversite raporu doğrultusunda bir değerlendirme yapılması konusunda mutabıkız” diye konuştu.

ULUPINAR, SORUNU GÜNDEMİNE ALDI

Milletvekili Ulupınar, huzurevinin durumuyla ilgili olarak Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Zonguldak Valisi Ali Kaban ile konuşacağını söyledi.

Ulupınar “ Pazartesi günü sosyal hizmetler müdürü, müsteşarımızla konuşuruz. Gerekirse bakanımızla konuşuruz. Ereğli’de ilk ziyaretimizi size gerçekleştirdik. Bu zamanda bina yapmak kolay. İlla yıkılması gerekiyorsa en kısa zamanda yeniden yapılır. Eskiden proje vardı para bulunamıyordu. Şimdi para var proje yetiştiremiyoruz.

Buranın durumuyla alakalı görüşmeler yaparım. Size sağlık huzur diliyorum. Devrek’te de huzurevimiz vardı, sık sık giderdik. Herkes zaman zaman huzurevlerine, mezarlıklara, hastanelere gitmeli. Sizler uzun yıllar memlekete hizmet ettiniz. Günlerinizi burada huzur içinde geçiriyorsunuz. Devlete millete böyle imkanlar sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Her zaman yanınızdayız. Anlaşılıyor ki bir bilgi kirliliği var. Sizlerin kafası karışmış. En kısa zamanda buranın durumuyla ilgili sizlere yardımcı olup gereğini yapacağız” dedi.

ULUPINAR: SEÇİMLERDE SANDIKLARI PATLATMAMIZ LAZIM

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, buradan Gülüç Belediyesine geçerek partililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Ulupınar, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör’ü ziyaretinde yaptığı konuşmada önümüzdeki günlerde meclisin tatile gireceğini söyledi. Ondan sonra bütün milletvekillerinin teşkilatla beraber halkın içinde, sahada olacağını belirten Ulupınar; “Bu hafta da inşallah adayımız belli olacak. Bize diyorlar ki, CHP’nin adayı belli, MHP’nin adayı belli. Bizimki daha belli değil, olmasına da gerek yok. Biz zaten her gün çalışıyoruz. Çalışmak da zorundayız. İçimizden biri aday olacak diğerleri de ona sarılacak, kucaklaşacak, yürüyecek. 17 Aralık’tan sonra daha çok heyecanla çalışmamız gerektiğini anladım. Çocuklarımız için, geleceğimiz için memleketimiz için bunu yapmak zorundayız. Oyunlar büyük, tezgah büyük, düşmanlarımız her geçen gün çetrefilleşiyor. O bakımdan biz de bir an önce açıklansın istiyoruz. Hiç takılmayalım. Anket ve temayül sonuçları değerlendiriliyor. Bir üst kurulumuz var, çalışmalarını tamamlamış. Bize gelen bilgi, başbakanımız dün 11.00 gibi genel merkeze geldi, kaça kadar çalıştı bilmiyorum. Ama bu hafta, bugün yarın son değerlendirmeyi başbakanımıza sunacaklar, o da kamuoyuyla bunu paylaşacak. Bizler de illerimizde aday tanıtımları yapacağız. Hemen meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri onlar gelecek, onlarla ilgili çalışmalarını yapıp çıkacağız. Başka çaresi yok. Seçimlerde sandıkları patlatmamız lazım. Bu mesajı vermemiz lazım. Bu mesajı başbakanımıza vermemiz lazım. O bakımdan o olmuş bu olmuş demeyelim her işte bir hayır var” dedi.

“İYİKİ 2002 YILINDA MİLLETVEKİLİ OLMAMIŞIM”

2002’de milletvekili olduğunu, ancak kazanamadığı için çok üzüldüğünü belirten Ulupınar, “İyi ki kazanamamışım diyorum. Ben o zaman milletvekili olsaydım büyük sıkıntılar yaşardım. 7 sene belediye başkanlığı yaptım o bana çok tecrübe kattı. Protokolü bilen biri değildim. Sivilden, iş hayatından gelen birisiydim” dedi.

Milletvekili Ulupınar şunları kaydetti:
“Şimdi bu dönemde bakıyorum, gerçekten bizim daha fazla dik durmamız gerekmekte. Birlik beraberlik içinde durmamız gerekmekte. 308 milletvekilimiz son bütçede destek verdi. İçimizde istifa edenler olabilir, 326 milletvekilimizden dışarıdaki bakanlarımızı çıkarırsanız 308 milletvekili kararlılık mesajı verdi.

Böcektir, dinlemedir, kasettir her şey olabilir. İftira da olabilir. Bunun dışarıdan bir bağlantısı olduğu belli. Bugün Halk bankası üzerinden satılan Kuzey Irak Petrolleri, son operasyonla beraber ABD bankasına geçti. Halk bankası bizden önce batık bir bankaydı, şimdi dünyanın sayılı bankalarından biri oldu. Tıpkı Kardemir gibi. Bir liraya alan yoktu Kardemir’i. Şimdi 7 milyar liralık borsa değeri var. Çocuklarımızın geleceği için her seçimde 10 12 kilo veriyoruz. Bu seçimde daha fazlasını vereceğiz.

Her yere gideceğiz. Gittiğimizde vatandaş bize oy vermese de, vatandaşımız böyledir, aleyhte propaganda yapamaz. Geldi, der. İyi çocuk der. Bu parti şunları yaptı der, şunları yapamadı der. Bazıları babadan vasiyet oy vermeyebilir. Fanatik partici de olabilir. Ancak biz şu yapılan hizmetleri anlatsak. Çoğu unutulmuş.

Arge bir kitap hazırlamış 130 sayfa. Zonguldak’a 11 yılda iktidarımız zamanında yapılan hizmetler. Çoğunu ben bile unutmuşum. Sadece Devrek’te bir hastane 22 milyon lira. Bu yolları, eğitim, hastane olaylarını, Marmaray’ı, 3. Havaalanını, Boğaziçi köprüsünü, trenleri, duble yolları anlatacağız. Son operasyonda kayıp 120 milyar lira. Bir boğaz köprüsü 2,5 milyar liraya yapılıyor. Yazık günahtır.”

“YOLSUZLUĞA BULAŞANIN YANINA KALMAZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “Enerjimizi farklı şeylere yoğunlaştırmamız gerekirken bunları anlatmamız gerekiyor” diye konuşarak şunları söyledi:
“Ama anlatacağız, bizim işimiz, görevimiz bu. Yolsuzluğa bulaşan varsa da kesinlikle yanına kalmaz. Bunu da bilmenizi istiyoruz. Hem bu dünyada, hem öbür dünyada bunun hesabı da görülecek. Onları da kimsenin kollaması söz konusu değil.

Abilerimiz bilirler, köyde çocuklar sünnet edilirken, uyuşturucu iğne yok. Sünnet tam yapılırken, çocuğun tepesinden algısı karışsın diye kuş uçururlarmış. Çocuğun dikkatini dağıtmak adına. Şu anda insanlarda bir algı yanılması olabilir. Bizi de rahatsız etmiş olabilir. İftira da olabilir. Hiç içinizde iftiraya uğrayan yok mu? Sonra bir evlat yolsuzluk yaparken belki babasının haberi olmayabilir. Ben yolsuzluk yapsam babama söylemem, çünkü babam müsaade etmez ceza verir bana. Allah şeytana uydurmasın. Makamlar ateşten gömlek. Sorumluluğu çok. Dikenli koltuklar. Vebali var. Allah bu hesabı verebilen kullarından eylesin. Ama yarın başka bir operasyon olacak ondan sonra da başka operasyon. Bu coğrafyada hep oldu. Bugün ayakkabı kutusu, ondan önce ağaç, ondan sonra dershaneler. Değil kardeşim dershaneler. 7 milyarlık bir olay, bakan beyin açıklaması var. Kapatılmıyor, dönüştürülüyor. Dershaneler okul olacak, etüt salonu olarak birçoğu devam edecek. Öğrenci öğretmen, veli mağdur edilmeyecek. Bu hükümet bugüne kadar kimi mağdur etti de onları mağdur edecek. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. İki bardak birbirine vurur, biri kırılırsa öbürü de çatlar. Bu kavgada kazanan olmaz, kaybeden olabilir. Biz de bundan dolayı üzüldük. Tıpkı Suriye’de Irak’ta Allah Allah diyerek Müslüman Müslümanı katlediyor. Bugün de Müslümanların birbirine hücum etmesinden sevinenler olacaktır. Biz bundan karlı çıkmayız. Dua edelim de bir an önce bunu atlatalım.”

Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör’de ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek Ulupınar’a teşekkür etti. Güngör, Ulupınar’a ziyaretin anısına hediyeler takdim etti.

AK Parti Gülüç Belde teşkilatına ziyarette Ulupınar, partililerle birlikte Cuma Namazını Gülüç Merkez Camide kıldıktan sonra, Büyük Anadolu Otelde parti mensuplarıyla birlikte öğle yemeğinde bir araya geldi.

Ereğli’de gün boyu ziyaretlerde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, öğleden sonraki programında da sırasıyla MÜSİAD, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi, Muhtarlar Derneği, Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi, Kaymakam İbrahim Çay, DTO Başkanı İrfan Erdem ve Hayırsever İbrahim İzmirli’yi ziyaret etti..

AK Parti Milletvekili Özcan Ulupınar, öğleden sonraki ziyaret programına MÜSİAD Ereğli Şubesi ile başladı. Şube Başkanı İbrahim Sezer, Yönetim Kurulu ve MÜSİAD Üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Ulupınar, MÜSİAD’a yaptığı çalışmalarda başarılar diledi.

MÜSİAD Başkanı İbrahim Sezer, MÜSİAD’ın ilk kurulan şubelerinden birisinin Ereğli olduğunu belirterek; “1992 yılında kurulan bir şube Ereğli. Türkiye’de ilk 500’e giren firmalar arasına firma veren köklü bir dernek. Genel Merkeze de örnek projeler veren bir derneğiz. Sanayici ağırlıklı bir üye portföyümüz var, bizde bölgemize genel merkezin doğrultusunda hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Ulupınar da, ‘MÜSİAD büyük bir topluluk ve camia, işadamlarımızın ve sanayicilerimizin kurmuş olduğu büyük bir sivil toplum kuruluşu, meslek grubu. Biz çok önemsiyoruz. Bir ilde bir ülkede ne kadar sivil toplum kuruluşu varsa o ülke o kadar gelişir. Sizler memleketimizin yararına olan işler yapıyorsunuz, etrafınıza faydalı olan insanlarsınız. Memleketin kalkınmasında sizlerin ve işadamlarımızın büyük katkıları var. Biz Zonguldak’ın bütün ilçeleriyle beraber kalkınması için hükümet olarak elimizden gelen her türlü çabayı, çalışmayı sergiliyoruz. Her zaman sizin yanınızdayız bunun bilincinde olun. Şu son günlerde ülkemizde yaşanan sıkıntılar elbette ki sizleri işadamlarımızı olumsuz etkilemekte ancak hükümetimiz güçlüdür, devletimiz güçlüdür, bunların üstesinden gelinmektedir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. 57. hükümet zamanında bir kitapçığın fırlatıldığı zaman gecelik faizlerin 8 bin olduğunu gördük. Bankaların battığını, doların 3 misli arttığını gördük, yazar kasaların fırlatıldığı o günlerden bu günlere tabi ki kolay gelinmedi. En azından şu geçmiş 10 yılda yaptığımız hizmetleri bir 10 yıl daha yapmamız halinde ülkemiz bölgenin değil, dünyanın sayılı güçlerinden biri haline gelecek. Dünyanın ilk 10 ekonomisinden birine sahip olacağız. Bunu istemeyenler engellemeye çalışanlar olacaktır. Bu kervan yürüyecektir, bunda da sizin çok önemli bir payınız var. Sizlerin söylemek istediği, sıkıntılarınız anlamında ne varsa onları not etmek için yanınıza geldim. Sorunlarınızın çözümü noktasında hem takipçi olurum hem de sizlerle istişare halinde oluruz” dedi.

ÇINAR: ‘SİZE GÜVENİYORUZ’

MÜSİAD Üyesi olan Türkiye’de ilk 500 firma arasına girmiş Çınar Boru’nun sahibi Abdurrahman Çınar da, son günlerde yaşanan hadiselerden tüm iş dünyasının farkında olduğunu belirterek; “Şuan yaşananlardan dolayı doların yükselmesi herkesi olduğu kadar biz sanayicileri de kara kara düşündürüyor. Bugün yapılanları biz çok iyi biliyoruz iş dünyası olarak. Bu ülkenin ekonomisini eskiye döndürmek için çabalar. 1 milyon dolar bulacağız diye diğer devletlere el pençe duran bir hükümet arıyor bunlar. Biz size güveniyoruz” diye konuştu.

‘İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ’

Milletvekili Ulupınar’da şu açıklamada bulundu; “Artmadığı için dolar 11 yıldır bu artış çok dokundu. Zaman içinde peyder pey artmış olsaydı belki 3 binide geçecekti. Bu dalgalanma bir anda oldu. Bunun şuanda ekonomimize maliyeti 120 milyar civarında. Bir Boğaziçi köprüsü 2,5 milyar TL’ye mal oluyor. İstanbuldaki havaalanı dünyanın en büyük 3 projesinden biri. Kanalistanbulla beraber bu projelerin ülkemize ve İstanbul’a çok büyük getirisi olacak. IMF’ye borç veriyoruz şuanda. İşsizlik tek haneli rakamlara düşmüş. Ekonomi rakamlarına bakıyoruz en hızlı büyüyen Çin’den sonra Türkiye var. Bu yatırımlar sürecek. Son bütçe görüşmelerinde 326 milletvekilimizden bakanlarımızın bir kısmı görevliydi 308 tane arkadaşımızın evet oyuyla bütçe geçti. Biz orada dimdik ayakta duruyoruz. Teşkilatlarımızla ayakta duruyoruz. Ben yurtdışına gittim Almanya’ya oradaki destek yüzde 70 civarında. Biz bunun üstesinden geliriz. Bu bir gezi, ağaç yada bir ayakkabı kutusu meselesi değildir, yolsuzluk varsa biz gereğini yaparız. Bunu yapanda varsa bütün bir camiayı kirletemez. Bir aileden bir çocuk bakkaldan şeker çaldığı zaman o aileye hırsız diyemeyiz. Bu bir şaşırtmacadır. Onlarında üstüne gideceğiz. Kimsenin yanına kar kalmayacak. Kardemir 1 liraya alıcı bulamazdı. Şimdi 7 milyar lira. Halk bankası dünyanın sayılı bankalarından bir tanesi oldu, batık durumdaydı. Kuzey Irak petrollerinin pazarlanmasından tutun, altın ticaretine kadar. Burada bir çok dış etkeninde işin içinde olduğu meseledir. 2 tane çok esaslı CHP’li vatandaşımızla görüşmem oldu. Bir tanesi dedi ki evet cemaatle olan problemlerinizden dolayı ben bundan sonra AK Parti’ye oy vereceğim, bir tanesi de dedi ki çok enteresan ‘dolar artmasın yatırım yapdım, ben AK Partiye oy vereceğim’. Başbakanımız rahatsızlandığı zaman en çok muhalefet dua etti sağlığına kavuşsun diye. Çünkü istikrar çok önemli. Şimdi siz yatırımcısınız, sanayicisiniz, bugün ev alacak olan da, araba alacak olan da borçlanacak olanda tereddütlü yaklaşmaktadır. Alışverişlerini ötelemektedir. Buda tabi ki katma değere yansıyacaktır. Onun için bugünler geçecektir. Biz bununda hükümet olarak üstesinden geleceğiz”

EREĞLİ TSO ZİYARETİ

Milletvekili Ulupınar, TSO’ya yaptığı ziyaret de de Başkan Yaşar Tetiker ve Yönetim Kurulu tarafından karşılandı.

Ulupınar, ziyarette ; “Bugün vatandaşlarımızla, STK’larla, esnaflarımızla bir araya gelmek için Ereğli’ye geldik. Son gelişmeleri aktarıyoruz, vatandaşlarımızın sıkıntıları, istekleri istişare noktasında paylaşıyoruz. Ereğli’de bizden beklenen nedir, istenen nedir. Şubat ortası meclis kapanacak. Adaylarda belli olacak ve sahaya ineceğiz. Özellikle sizleri de ziyaret etmek istedik. İsteklerinizi almak paylaşımda bulunmak istiyoruz” dedi.

TSO Başkanı Yaşar Tetiker’de, Ereğli’de bir çok şeyi seçim dönemi olduğu için konuşmadıklarını belirterek; “Devrek-Çaycuma, Bartın, yıllardan beri Zonguldak, hadi buraları bırakalım, Hendek-Düzce, Adapazarına kadar biz şu havzayı lokomotif olmuşuz beslemişiz. Helalı hoş olsun, bir dilim ekmek bulmuşuz, gel kardeşim paylaşalım demişiz. Şimdi Ereğli’de erken bir özelleştirme olmuştur. Zamanında bunu söyledim. Niye özelleşti diye sorgulamıyorum Ancak bizim OSB Projemiz bitseydi, tersaneler iyi kötü devam etseydi, öğrenci sayımız diğer ilçelere göre çok düşük kalmış, bu Ereğli’ye yapılan büyük bir haksızlık. Güzel bir laf vardır. Allah gördüğünden ayırmasın diye. Şimdi Ereğli ekonomisi görmüş, aşağıya düşmüştür. Her gün aradan çıkan insanlar var. Erdemir konusunda da siyasi irade olarak sizde bizimle birlikte bu halkın sorunlarının arkasında durmalısınız, birlikte karşılıklı ortaya koymalıyız. Şuan seçim var diye biz TSO olarak çok konuşmuyoruz” dedi.

Milletvekili Ulupınar’da, Erdemir Genel Müdürlüğüne yapacakları ziyarette bu konuları da ele alacakları ve Ereğli Ekonomisi için TSO’nun ve İş dünyasının yanında olacaklarını söyledi.

Ulupınar ve Tetiker, bir süre daha Ereğli Ekonomisi üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

TÜRK METAL SENDİKASINA ZİYARET

AK Parti Milletvekili Ulupınar ve beraberinde heyet daha sonra Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi’ni ziyaret etti.

Ulupınar’ı Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ın Toplu İş Sözleşme görüşmeleri 3. Oturumu için İstanbul’da olması nedeniyle Şube Sekreteri Metin Ercan ve sendika üyeleri karşıladı.

Milletvekili Ulupınar, daha önce sendikaya yaptığı ziyaretinde sözleşme döneminin bittiği sürece denk geldiğini hatırlatarak; “İstişarelerde bulunmak için bugün Ereğli’ye geldik. Ercan hocam da yarın gelecek. Ben daha çok Zonguldak-Devrek-Çaycuma tarafında bulunuyorum. Alaplı’ya, Ereğli’ye de sık sık gelmeye çalışıyoruz. Ama daha çok Hocam buralarda. 3 Milletvekilimiz, İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız her konuda bir ve beraberiz. Dün akşam Enerji Bakanımızdan randevu aldık, TTK’yla ilgili problemlerimiz vardı onları aktardık. Her şey bir anda çözülmüyor ancak takip edilince vatandaşlarımızın da desteğini alırsak çözülemeyecek sorun yok. Son zamanlarda bir takım gelişmeler var, onlar vatandaşlarımızın zihnini bulandırmış olabilir, onlarla ilgili bildiklerimizi anlatıyoruz. Allah size, işçi kardeşlerimize huzur versin, kaza vermesin. Onların aldıkları para kuruşuna kadar hakdır, helaldir. Daha fazla hak ediyorlar ve memleket için yaptıkları her türlü takdirin üzerindedir. işçiyi ve emeğini son derece önemsiyoruz. Bu anlamda sendikamızın yine iyi bir sözleşmeye imza atacağına inanıyoruz” dedi.

Şube Sekreteri Metin Ercan da, 25. Dönem sözleşme görüşmeleri ile ilgili bilgi aktararak; “Toplu sözleşmenin kapsamı 4 bin 870 işçimizi ilgilendiriyor. Bugün 3. Oturum gerçekleşiyor. 30 Ocak son gün. 80 maddeden şuana kadar 57 maddede anlaşmaya varıldı. Bugün de sosyal haklar konusunda bir iki maddede uzlaşacağını öngörüyoruz. Amacımız her zaman olduğu gibi masada anlaşmak” dedi.

MUHTARLARIN MAAŞINDA ARTIRIMA GİDİLDİ

Ulupınar ve AK Parti heyeti daha sonra Ereğli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Şakir Başol ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Muhtarlar derneği Başkanı Şakir Başol, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçedeki köylerin sorunlarını içeren 8 maddelik dosyayı Ulupınar’a sundu.

Milletvekili Ulupınar’da, babasının da uzun yıllar muhtarlık yaptığını, bu nedenle muhtarlığı ve sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, sorunların takipçisi olacağını söyledi.

Muhtarların maaşlarının 2 katından fazla artırıldığını belirten Ulupınar; “Ülke genelindeki 53 bin muhtarımızı ilgilendiren maaş artırımını ben gündeme getirdim. Sonuçta da maaşlarında artış oldu ancak henüz bir muhtarımızdan dahi teşekkür almadım” şeklinde espride bulundu.

Başol ise “hele para bir cebimize girsin, federasyonumuzla birlikte Sayın Başbakan’a da; tabi ki size de teşekkür ziyaretine geleceğiz” şeklinde yanıt verdi.

ESNAFIMIZI ÖNEMSİYORUZ

Milletvekili Özcan Ulupınar, Muhtarlar derneğinden sonra Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifine ziyareti öncesi şehir merkezindeki vatandaşlarla tokalaşarak hal hatır sordu.

Ulupınar’ı Esnaf Kefalet Kooperatifine yaptığı ziyaret de ise Kooperatif Başkanı Hikmet tezel ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

Kooperatif Başkanı Hikmet Tezel, Ulupınar’a çalışmaları hakkında bilgi aktararak; “Ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımız ve esnafımız adına hoş geldiniz. Biz yönetim olarak uyum içerisinde çalışıyoruz, yaklaşık 120 ortağımıza 900 milyon lira işletme kredisi verilmesini sağladık. Halkbankası ile maddi bağlılıklarımız ve kredilerimiz bakımından bölgenin en iyi durumundaki kooperatifi durumundayız. Ziyaretinizden dolayı tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Esnafın ekonomiye katkılarını çok iyi bildiklerini anlatan Milletvekili Özcan Ulupınar ise; “Esnaflarımızın ekonomiye katkılarını biliyoruz, çektikleri sıkıntıyı da çok iyi biliyoruz. İstihdama katkılarını, katma değer ve hizmet ürettiklerini biliyoruz. Küçük yerlerde tabi ki bir takım zorluklar var. Yaşadıklarınız sorunların düzelmesi noktasında bizde hükümet olarak ilgili bakanlıklar, komisyonlar her türlü çabayı göstermeye hazırız. Ereğli’nin problemlerini, kamuoyu yatırımlarını, önünü açabilecek ciddi yatırımları, yada şuandaki önceliklerini arkadaşlarımızdan duyma imkanı oluyor. Sizlerin de istek ve sorunlarınızı AK Parti İlçe Başkanlığımıza vereceğiniz bir raporla takipçisi olacağım” diye konuştu.

KAYMAKAM ÇAY’A ZİYARET

Milletvekili Özcan Ulupınar ve AK Parti Heyeti daha sonra Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti. Milletvekili Ulupınar, Huzurevi ziyaretinde huzurevi sakinlerinden aldığı şikayetleri ve talepleri Kaymakam Çay’a iletti. Bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu anlatan Ulupınar, ‘Bu sorunun çözümü için her türlü girişimi yapacağını söyledi.

Kaymakam İbrahim Çay ise, Huzurevinde depreme dayanıklılığı noktasında 2. Bir inceleme istediklerini belirterek; “Orada yapılan ilk incelemede güçlendirme yapıldığında maliyetin yüzde 40’nı aşacağı bu tür binalarda ise yüzde 40’dan aşağı olması gerektiği ve maliyetin 600 Bin TL ilave KDV olacağı, kamu binası olduğu içinde yeniden yapılması yönünde rapor tutulmuş. Bunun üzerine biz orada kalanlarla yaptığımız görüşmede bir inceleme daha yapılmasını istediler. Valiliğimiz kanalıyla Üniversiteden yeni bir inceleme talep ettik. Ona göre karar vereceğiz. Tabi orada oturan insanlarımız ayrılmak istemiyorlar, bir bilgi kirliliği hakim olmuş, bazıları demiş ki; ‘Burası yıkılacak otel yapılacak’ dedik ki otel yapılamaz hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yapılmış artı vakfın yeri orası. Bunu söyledik. Bir kısmı, ‘İşte sizi çıkaracaklar evlere gönderileceksiniz’, veyahut ta ‘başka yerlere dağıtılacaksınız’ diye huzursuz edilmişler. 2. Yapılacak incelemenin sonucu burasıyla ilgili kararımızı vereceğiz ve hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz, kimseyi bir yere göndermeyeceğiz. Yıkılacaksa da aynı yere yenisi yapılacak” dedi.

Kaymakam Çay, Milletvekili Ulupınar’a Ereğli’de yapımı devam eden kamu yatırımları ve diğer çalışmalarla ilgilide bilgi aktardı.

Gün boyu Ereğli’de ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Ulupınar Hayırsever İbrahim İzmirli’yi ve DTO Başkanı İrfan Erdem’i de ziyaret etti.

Ulupınar’ın ziyaretlerine AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Aday adayları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatında partililerle görüşen Ulupınar, burada bir basın toplantısı düzenledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48