Bjk Taraftarları Derneği 50 çocuğu daha sünnet ettirdi

Ereğli´de Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından 5. geleneksel sünnet şöleni amfi tiyatroda gerçekleştirildi.

Bjk Taraftarları Derneği 50 çocuğu daha sünnet ettirdi
İHA-Ereğli´de Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından 5. geleneksel sünnet şöleni amfi tiyatroda gerçekleştirildi. 50 çocuğun sünnet ettirildiği şölende çocuklara bisiklet ve çeşitli hediyeler hediye edildi.
Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu sene beşincisi düzenlenen sünnet şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Kdz. Ereğli Belediyesi´nin traktörü ile şehir turu yapan çocuklar, turun ardından hazırlıkların yapıldığı amfi tiyatroya geldi. Ailelerin ve davetlilerin alkışları ile sahneye çıkan çocuklar, erkekliğe ilk adımlarını atmanın sevinci ile sevdiklerine el salladı.
Etkinliğe Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve Yönetim Kurul Üyeleri, Ereğli Echomar Hastanesi Başhekini Dr. Nevzat Çimenoğlu, MHP Gülüç Belde Başkanı Atilla Tarık Semiz’in yanı sıra çok sayıda üye ve çocukların aileleri, davetli katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik,50 çocuğu sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek ayrıca günlerdir ülkemizde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, canları pahasına mücadele edeb ve hayatlarını kaybeden Mehmetçiklerimizi rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun” diyerek başladı.
Adik konuşmasında Bugün 50 çocuğumuz erkekliğe ilk adımı atacak. Dernek olarak 2009 yılında derneğimizi kurduğumuzu da yüzlerce plan ve projemiz olduğunu duyurmuştuk. Yıllar içinde plan ve projelerimizi doğrultusunda hedefimize doğru ilerliyoruz. bugüne toplam 250 çocuğumuzu sünnet şölenini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir taraftar derneği olarak prjelerle adımızı duyurmaya, yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Kan Bağışı Kampanyaları, Ağaç Dikme Kampanyası, STK yardım kampanyaları başta olmak üzere bir çok plan ve projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

KAYMAKAM MADENOĞLU: “FESTİVAL HAVASINDA ŞÖLEN

Kdz. Ereğli’de yaklaşık 10 gün önce görece başlayan Kaymakam Nazım Madenoğlu’da ikinci etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Madenoğlu konuşmasında ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı: Halkımızla iç içe olmaktan bu güzel atmosferi yaşadığım için Dernek Başkanımız Tarkan Adik’ e teşekkür ediyorum. Dernek kurmak kolaydır. O derneği yüceltmek plan projesiyle etkinlikleriyle adını yaşatan bir dernek olma özelliğine sahiptir derneğimiz. 5. Sünnet Şöleninde 50 yavrumuz erkekliğe adım atıyor. Bu şöleni bir festival olarak adlandırıyorum. Çünkü adeta bir festival havasında, birlik beraberlik içerisinde bir şölende bulunmaktan dolayı mutluyum, gururluyum. Dernekler sadece faaliyetleriyle değil bugünkü örnekte gördüğümüz gibi devlet yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları(STK)’yla üyelerini bir araya getiren kurumlardır. Dernek Başkanımız Tarkan Adik başta olmak üzere Yönetim Kurul Üyeleri ve dernek üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Bugün erkekliğe ilk adımı atan yavrularımızın yarın askerliklerini, mürüvetlerinini göreceğiz. Belkide çocuklarımızı bu ilçenin Kaymakamı bu Derneğin Başkanı olacaklardır, bugünü de asla unutmayacaklardır dedi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ise, Beşiktaş Taraftarları Derneğinin yaptığı projelerle adını duyurduğunu, bugünde 50 yavrumuzu erkekliğe ilk adımını atmış oluyor. Dernek Başkanımız Adik’in başarılarını biliyıruz. Bundan sonra taraftar derneklerimiz takımların kardeşliği olarak ortak hareket edecekler. Bu yönde kendilerini bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
Festival havasında gerçekleşen şölen sünnet duasının yapılması ve sünnet pastasının kesilmesinin ardından çocuklara bisiklet ve çeşitli hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Şölende ayrıca davetlilere yemek ikramı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER