Ereğli Satranç Birinciliği yapıldı

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Halk Evlerinde 14-15 Şubat tarihleri arasında İlçe satranç birinciliği turnuvası gerçekleştirildiği belirtildi.

Ereğli Satranç Birinciliği yapıldı

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Halk Evlerinde 14-15 Şubat tarihleri arasında İlçe satranç birinciliği turnuvası gerçekleştirildiği belirtildi.

ERDEMİR Satranç İhtisas kulübü organizasyonu ile gerçekleştirilen Turnuvada iki kategoride 57 sporcu ile oynandı. Ereğli’de ilk kez ELO’ya (Uluslararası Puan Sistemi)dâhil bir turnuva gerçekleştirildiğini belirten Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) İlçe Temsilcisi İskender Hatip turnuva ile ilgili şunları söyledi;

“A Kategorisi ELO ’ya dâhil edilip,24 sporcu ile sınırlandırılmıştı. B kategorisi UKD ’ye (ulusal kuvvet derecesi)dâhildi. Ve 33 sporcu vardı. A’da 5 tur,60 dakika +30 saniye eklemeli tempo verildi. B’de ise 6 tur,45 Dakika +30 saniye hamle süresi vardı, Turnuva sonunda her iki kategoride ilk 3’e madalya ve satranç dergisi verildi. Başhakem olarak Ulusal hakemlerimizden Çetin Kaypak, masa hakemliklerinde ise Şahsım, İbrahim Yılmaz ve Mustafa Altıntaş yaptı. Salonlarını satranca açan Ereğli Belediyesine, Başta Belediye Başkanı Hüseyin Uysal olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür erdim,Bu turnuvaya hazırlık yapan sporcularımıza günlük antrenmanlarında yardımcı olan EVEDER yönetimine de ayrıca teşekkürü bir borç biliriz,Salonlarını her zaman satranca açmakla sporcularımızın gelişimi sağlamaktadırlar.”dedi.

DERECELER

A Kategorisi

Hüseyin Varol Erdem, Murat Yanık ve İlhan Can

B Kategorisi Umut Vayni, Efe Cora ve Pusat Rahman Akdağlı

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48