Ereğli´de hırsızlar 200 yeni lastiği alarak kayıplara karıştılar

Ereğli´de, kimliği belirsiz üç kişi gece yarısı girdikleri bir dükkândan 200 yeni lastiği alarak kayıplara karıştı.

Ereğli´de hırsızlar 200 yeni lastiği alarak kayıplara karıştılar
Ereğli´de, kimliği belirsiz üç kişi gece yarısı girdikleri bir dükkândan 200 yeni lastiği alarak kayıplara karıştı. Hırsızların maske takarak geldikleri dükkânda dışarıdaki kamerayı kırma ve lastikleri çalma anları güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, Kışla Sanayi Sitesi’nde bulunan bir lastikçi dükkânında meydana geldi. Kimliği belirsiz üç kişi, Necati Günay’a ait Kışla Sanayi Sitesi’ndeki dükkâna gelerek önce keşif yaptı ardından dükkânın dışındaki güvenlik kamerasını kırarak devre dışı bıraktı. Yüzleri maskeli üç hırsız daha sonra geldikleri minibüsle 200 kadar yeni kış lastiğini yükleyerek uzaklaştı. Sabah dükkâna geldiğinde durumu fark eden Necati Günay polisi arayarak hırsızlık olayını bildirdi. Polis, güvenlik kameralarını inceleyerek aracın plakasını ve maskeli hırsızları belirledi. Polis, hırsızlık olayında kullanılan otomobil ile olayı gerçekleştiren üç kişinin yakalanması için çalışma başlattı.
Dükkân sahibi Necati Günay, yaklaşık 200 lastiğin çalındığını ve zararının 60-70 bin TL civarında olduğunu söyledi. Günay, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sabah saatlerinde dükkânı açmaya geldiğimde yeni lastikleri koymuşlar dışarıya 4 tane. Kendi kendime ´bu lastikler dışarıda niye duruyor?´ dedim. Kepenge baktım, kepengin kilidi yok, hemen oğlumu aradım. Oğluma ´sen dükkândan lastik aldın mı?´ dedim. ´Yok baba´ dedi. Kepengi açtım baktım lastikler yok. 200 lastiğim yok. Hemen komşuyu çağırdım, ´Hikmet ağabey dükkânı soymuşlar´ dedim. Ondan sonra polise haber verdim. Polis arkadaşlar geldi. İnceleme yaptılar. Maskeli arkadaşları ben tanıyamadım iki kişi. Biri kamerayı kırıyor. Kamerayı kırdıktan sonra iki kişi geldi lastikleri yükleyip gidiyorlar. Kamerada belli oluyor. Ben bundan hiç bir şey anlamadım. Zararım şu an nereden bakarsan bak 60-70 bin var.”
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48