İlk yarı umduğumuzu bulamadık!..

İlk yarı umduğumuzu bulamadık

İlk yarı umduğumuzu bulamadık!..

Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve Teknik Direktör Cahit Terzi, ortak basın toplantısı düzenlediler.
Ligin ilk yarısının değerlendirildiği toplantıda, ikinci yarı istedikleri puanı almak adına verecekleri mücadeleyi anlattılar. 
Zonguldak Kömürspor teknik direktörü Cahit Terzi, ilk yarıda yaşanan aksilikler nedeniyle 32 puan hedefini tutturamadıklarını belirterek sözlerine şu ifadelerle başladı:
“Bu toplantının amacı ilk yarıda ki durumu değerlendirerek, ikinci yarı öncesi yapacağımız hazırlıklar öncesi sizlere bilgi vermek. İlk devre beklediğimiz puan cetvelindeki sıralamayı alamadık. Hesabımız 30-32 puan üzerineydi. Gelişen sezon içi aksilikler, gelişen bazı olaylar ve yapamadığımız işlerle, puan kayıplarına sebep olduk. Bu şartlarda 20 puan topladık. 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldık'' dedi. 
 

TERZİ: ‘HEDEFİMİZ 50 PUAN ÜSTÜ’
İkinci yarıda ki hedeflerin 50 puan üstü olduğunu ifade eden Terzi, ''Tabi burada benim aldığım 6 maçlık cezanın da etkisi oldu. Tabi burada hepsini bir araya koyduğumuzda hakem hatalarını öne çıktığı ilk yarıyı geçirdik. Puan kayıplarında sizlerin de şahit olduğunda hakem hataları, özellikle içerde ki Şanlıurfa ve Tuzla maçı gibi. Fethiye'de deplasmanda kaybettik. Onlarla birlikte 7,8 puan kaybımız oldu. Tuzla maçında hakemin Kemal Cingirt'in kalçasına çarpan topa penaltı verdiği gibi. Ama biz bunlara sığınacak değiliz. Biz bu şartlarda yine de ilk yarıyı 20 puanla kapattık. İnşallah ikinci devrede ki hazırlıklarımız 50 puan üzerine. 3 ya da 4 transfer düşünüyoruz'' diye konuştu.

TERZİ: ‘4 TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ'
Zonguldak Kömürspor'un teknik direktörü Cahit Terzi, 4 transfer düşündüklerini söyleyerek, ''Takımdan da ayrılan arkadaşları zaten biliyorsunuz. Onur Eriş, Şevket Güngör, Tahir Babaoğlu ve Oğuz küçük gibi. 4 tane oyuncumuz ayrıldı. Bunun yerine bizim takımımıza 3 ya da 4 tane fayda getirecek oyuncularla temas halindeyiz. 2 tanesinin de başkanımın da bilgisi var. Onur Eriş'e karşılık maddi gelir elde ettik. Ayrıca da 2 oyuncunun transferinde Samsunspor üstlenecek. Aldığımız paranın dışında 2 oyuncu alacağız.''
TERZİ: ‘ZONGULDAKSPOR ÇOK GÜÇLÜ BİR SİLAH’
Basın yasağı ile ilgili yanlış anlaşılmalar olduğunu belirten Terzi, ''Sezon içerisinde basın yasağı ile ilgili olayı bazı arkadaşlarımızın yanlış anladığını düşünüyoruz. Biz röportaj vermeyeceğiz demedik. Siz hanginiz geldiniz de ben röportaj ya da bir şey vermeyeceğim dedim. Ben bu konularda çok açığım. Başarılı ve başarısızlık kardeştir. Biz eğer burada görev yapıyorsak sahipleneceğiz. Onun için bu konuda yanlış anlaşılma oldu. Bunlar da istemediğimiz boyutlara ulaştı. Zonguldak küçük yer. Herkesin herkese ihtiyacı var. Özellikle Zonguldakspor çok güçlü bir silah” dedi. 

TERZİ: ‘KAFALARINA GÖRE AÇIKLAMA YAPMALARINI İSTEMEDİK’
Zonguldak Kömürspor'un teknik patronu Cahit Terzi, aldıkları karar doğrultusunda sadece oyuncuların kendi kafalarına göre açıklama yapmasını istemediklerini söyleyerek, ''Sporcuların Özel demeç verme konusunda alınan bir karar var. Başkan Süleyman Caner'de burada. Bununla ilgili açıklama yaptığını da zannediyorum. Kim gelirse gelsin yanıma her zaman sohbet ettik. Böyle bir yasak olsa zaten ben onlarla konuşmam. Teknik direktör ve yönetim anlamında böyle bir yasak olmadı. Sadece biz sporcuların maçlardan önce rakip takımın bu deplasmanda kolay gibi açıklamaları oldu. Bunun üzerine böyle bir yasak koyduk.  Sporcuların kendi başların bir açıklama yapamayacağını söyledik'' dedi. 
 

CAHİT TERZİ: ‘İKİNCİ YARIDA HEDEFİMİZ İLK 8’
İkinci yarıda hedefinin ilk 8'in içerisinde olmak istediğini ifade eden Terzi, ''İkinci yarı zor bir sürece giriyoruz. Tokat, Bandırma ve Kahramanmaraş gibi takımlar transferlere başladı. Herkes takımı güçlendiriyor. İkinci devrenin daha sert geçeceğini zannediyorum. Ama bizim takımımız iyi bir takım. İnşallah bizlerde yapacağımızı 3 4 transferle izde bu yarışın içerisinde olacağız. Benimde hedefim ilk 8'in içerisinde olmak'' dedi.

TERZİ: ‘ERCAN'LA İLGİLİ ŞAHSİ BİR SORUNUM YOK’
Zonguldak Kömürspor'un teknik direktörü Cahit Terzi, Ercan ile ilgili şahsi bir sorununun olmadığını söyleyerek, ''Ercan'a Çarşamba gününe kadar izin vermiştik. O da buraya gelecek onunla görüşeceğiz.  Oynamak isterse benim için hiç bir sıkıntı yok. Ercan'ı buraya ben getirdim zaten. Benim aramda Ercan'la hiç bir sorun yok. Yönetimle ilgili bazı sıkıntıları oldu. Ercan sağlam kafayla gelsin burada her zaman forma şansı bulur. İnşallah kalmak isterse burada her zaman kalır'' diye konuştu.
 

TERZİ: ‘BAŞKAN VE YÖNETİM BAŞARILIDIR’
Başkan ve yönetiminin başarılı olduğunu ifade eden Terzi, ''Biz 6 senedir taraftarımız 12'inci adam olarak her zaman yanımızda oldu. Bize çok güç verdiler. Onların o gücünü hep biz yanımızda hissettik. Bu ekip 6 senede 2 şampiyonluk yaşadı. Hep yönetimi hem teknik ekibi yerli hocalar ve yerli ekiple beraber 2 tane şampiyonluk yaşadık. Bu Zonguldakspor tarihinde ilk defa oldu. Bir Ertuğrul zamanında bir Erdoğan Demir zamanında bir de Süleyman Caner'in zamanında oldu. Zonguldakspor'un tarihinde böyle bir dönem yok. Zonguldak Kömürspor yönetimi ve Başkanı bence çok başarılı.''
Cahit Terzi; ''Gencay takımdan ayrılmak istedi''
Zonguldak Kömürspor'un teknik direktörü Cahit Terzi, Gencay'ın takımdan ayrılmak istediğini söyleyerek, ''Kemal ve Sinan'la ilgili bir sorun yok. Sadece Gencay geldi geçen gün. Hocam ben gitmek istiyorum dedi. Bizde izin vermedik. O da bizim beğendiğimiz bizim takımımıza katkı sağlayacak bir oyuncu. Onun için biz şuan kimseyi bırakmayacağız. Ama tabi şartlar kamp döneminde ne olur bilmem. Kamp döneminde 1 2 değişiklik olabilir'' diye konuştu.
 

TERZİ: ‘ONUR ERİŞ'İN YERİNE İYİ BİR OYUNCU ALACAĞIZ'’
Onur Eriş'in yerine iyi bir oyuncu alacaklarının ifade eden Terzi, ''Onur çok büyük silah ve karakter. Onur Zonguldak tarihinde en karakterli ve çok büyük bir silah. Onun yokluğunu hissetmek mümkün değil. Ama hayat devam ediyor. Biz ona takılmayacağız. Biz onun yokluğunu iyi bir oyuncu alarak kapatmak istiyoruz'' diye konuştu.
Başkan Süleyman Caner; ''Hocamın belirlediği noktalara transfer çalışmaları sürüyor''
Zonguldak Kömürspor'un Kulüp Başkanı Süleyman Caner, teknik direktör Cahit Terzi'nin raporu doğrultusunda transfer çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, '' Hocamın belirlediği transfer konusunda çalışmalar yapılıyor. Gerek içerdeki gerekse dışardaki oyuncularla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir ve Genel Kaptanımız Hakan Hürfikir gerekli görüşmeleri sürdürüyor. İnşallah ikinci yarı daha iyi bir Zonguldakspor izlettirmek nasip olur. Ama her şeyden önce her zaman söylüyorum herkes takımına sahip çıkacak'' dedi.

CANER: ‘İNŞALLAH STADYUMU YENİ YATIRIM PROGRAMINA ALIRLAR'’
Yeni yatırım programına stadyumu almalarını gerektiğini ifade eden Başkan Caner, ''Evet görüyorsunuz Sakarya'da stadyum yapılmış burada yok. En büyük eksikliğimiz bu. Hala bir stadyuma kavuşamadık. İnşallah ümit ediyorum ki yeni yatırım programına alırlar. Bizlerde modern bir stadyuma kavuşuruz. İçimizde ki sorunlar konuşarak hal olur. Taraftarımız tekrar her zaman olduğu gibi takımlarını desteklemeye devam edeceklerdir. İnancım bu yöndedir. Takımımıza iyi günde ve kötü günde destek olacağız. Biz olmayan bütçelerle takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz'' dedi. (Gamze Taşdemir)

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39