Mollabey yağlı güreşlerinde başpehlivan belli oldu

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Mollabey Köyü Yağlı Pehlivan güreşlerinde Başpehlivan Oğuzhan Tekmen oldu.

Mollabey yağlı güreşlerinde başpehlivan belli oldu
Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Mollabey Köyü Yağlı Pehlivan güreşlerinde Başpehlivan Oğuzhan Tekmen oldu. 
Alaplı Mollabey Köyü Güreş sahasında düzenlenen Yağlı Pehlivan güreşlerinde 15 boyda yaklaşık 300 sporcu mücadele etti. Her boyda kıran, kırana geçen güreşlere halkın ilgisi yoğun oldu. Büyük ilgi gören güreşlerde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Gülüç Belediye Başkanı Gökan Demirtaş güreş alanında davul zurna eşliğinde tur atarak halkı selamladı.
Oğuzhan Tekmen’in Başpehlivan olduğu güreşlerde 2’inci Armağan Altun, 3’üncü ise Hüseyin Uğuz oldu. Alaplı Mollabey Köyü Muhtarı Erol Öztürk, Mollabeyde bu yıl 2’incisi düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine halkın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Mollabey Köyü Yağlı Güreşlerini geleneksel hale getirmek istediklerini anlatan Öztürk, Bu yıl 2’incisi düzenlenen Mollabey Köyü Yağlı Pehlivan Güreşlerine çevre İl ve İlçelerden gelen yaklaşık 300 sporcu katıldı. Güreş severlerimiz kıran, kırana güreşler izledi. Eksiklerimiz vardı inşallah bundan sonraki yıllarda bu eksikleri kapatarak daha güzel güreşler izleteceğiz. Dört yada beş sene sonra bu er meydanında Tarihi Kıkpınar başpehlivanlarını da izleyeceğiz. Güreşlerimize destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Güreşlere, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökan Mustafa Demirtaş, Ereğli Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48