Başkan Uysal, 24 Temmuz basın bayramını kutladı

Başkan Uysal, 24 Temmuz basın bayramını kutladı

Başkan Uysal, 24 Temmuz basın bayramını kutladı

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Basından sansürün kaldırılışının 108.yılında, ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Uysal’ın mesajı şu şekilde;

Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda bulunan, yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığıyla yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkın da bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenen basınımız, demokrasimizin vazgeçilmez ve en önemli kurumlarından biridir.

Basın ilkeli, tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber verme, olumsuzlukları sorgulama, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda, kamuoyu oluşturma, toplumu aydınlatma görevini üstlenmiştir. Bu işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve ahlakını gözetmeli, kişilik haklarına ve değerlerine, özel yaşama, gizlilik alanına saygı göstermelidir. Basın bir milletin ortak sesidir, gözü kulağıdır. Bir milleti aydınlatmada ve uyarmada, ihtiyaç duyduğu fikri vermekte başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür.

Özellikle son olaylarda gerek yerel, gerek ulusal basınımızın milli iradenin yanındaki kararlı duruşları milli menfaatlerimize uygun yayınlarla halkımızı doğru bilgilendirmeleri, demokrasi ve basın tarihimizde altın harflerle yerini almıştır. Görevini bu anlayışla, fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, basından sansürün kaldırılışının 108.yılında, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39