Camide yıkılma tehlikesi

Zonguldak´ın Devrek ilçesine bağlı Velibeyler köyünde yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan cami için vatandaşlar yetkililere çağrıda bulundu.

Camide yıkılma tehlikesi
Zonguldakın Devrek ilçesine bağlı Velibeyler köyünde yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan cami için vatandaşlar yetkililere çağrıda bulundu. 
Velibeyler köyünde yıllar önce temel üzerine yığma tuğla kullanılarak inşa edilen ve binaya hiçbir besleyici direk kullanılmadan hayata geçirilen cami, yıllar sonra yerinden kaymaya başladı. Cami içerisinde ve dışında derin çatlaklar oluşan binaya yetkililer tarafından ibadet edilemez raporu düzenlendiğini ifade eden köylüler, camide can ve mal tehlikesi arz ettiği için ibadetlerini yapamadıklarını belirttiler.
Köylerindeki camilerinin can ve mal kaybına yol açacağını ifade eden köy sakini İsmail Ahlatlı, Camimizin son durumu hakkında Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerine bilgi verdik. Gelen teknik heyet kesinlikle burada ibadet edilemeyeceğini, yıkılma tehlikesinin olduğunu beyan eden rapor düzenlediler. Raporda da yığma bina olması, bina içinde ve dışında çatlakların devam etmesi nedeniyle tehlikenin devam ettiğini belirten rapor düzenlediler. Köyümüzde 150 kişi yaşamakta burayı kendimizin inşa etmesi mümkün değil zaten Zonguldak ve köyleri emeklilerin yaşadığı bir şehir, maddi imkanlarımız buna müsaade etmemektedir. Bizim ilgililerden ricamız köyümüze yeni bir cami inşa edilmesi. Camimiz olmadığı için ibadetlerimizi evlerimizde yapmak zorunda kalıyoruz. Malum Ramazan ayına da girmiş bulunmaktayız. Gerekirse bahçede ibadet yaparız ama cami bahçesinde ibadet esnasında binanın yıkılması durumunda ciddi anlamda can kaybına neden olacaktır. Buna meydan vermemek için yetkililerden bu caminin yıkılarak en kısa zamanda yeniden köyümüze bir cami inşa edilmesini özellikle rica ediyoruz diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 06:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48