Ereğlili işsiz gencin ilginç tepkisi

Ereğli ´de, yaklaşık dört yıldır işsiz olan 30 yaşındaki Murat Berberkayar, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yetkililerine sesini duyuramayınca ilginç bir yöntem tercih ederek, Youtube üzerinden mesaj gönderdi.

Ereğlili işsiz gencin ilginç tepkisi
 
Ereğli ´de, yaklaşık dört yıldır işsiz olan 30 yaşındaki Murat Berberkayar, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yetkililerine sesini duyuramayınca ilginç bir yöntem tercih ederek, Youtube üzerinden mesaj gönderdi. Berberkayar, meslek lisesi mezunu olduğunu ve defalarca başvuru yağmasına rağmen kendisine geri dönüş olmadığını bu nedenle böyle bir yola başvurduğunu söyledi. 

Ereğli’de yaşayan 30 yaşındaki Murat Berberkayar, ilçede kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarına defalarca başvuru yapmasına rağmen kendisine dönüş olmadığını söyledi. 

ERDEMİR Genel Müdürü Sedat Orhan’a mektup yazan ve buna rağmen görüşme imkanı bulamadığını kaydeden Berberkayar, Böyle bir video paylaşmak son noktaya geldiğim için oldu. Yaklaşık on, on iki yıldır buraya başvuru yapıyorum ama hiçbir şekilde cevap alamadım. Sendika başkanının yanına çıktım, ERDEMİR´in genel müdürüyle görüşmek için bir sürü girişimde bulundum bir sonuç alamadım. Bir kere ofislerine başvuru yaptığım zaman kendilerine beş dakikalık görüşme yapmak istediğimi söyledim ama bana mümkün olmadığını söylediler dedi.

Zonguldaklı olduğunu anlatan Berberkayar, şunları söyledi: İş için internet üzerinden başvuru yapabileceğimi söylediler. Sürekli başvuru yapıyorum. Kendisine beş dakika olsun derdimi anlatıp paylaşabilmek ve kısa da olsa kendimi ifade etmek istiyorum. Sonuçta ben buranın çocuğuyum burada doğup büyüdüm. Burası benim memleketim, diğer ilçelerdeki arkadaşlarımız bir şekilde işe başlıyor, ben buranın çocuğu olduğum halde, buranın tozunu soluduğum halde bu fabrikaya işe giremiyorum. Sedat Orhan Beyle görüşmek istiyorum bütün derdim bu işe girmek, zaten kendisine yazılı olarak mektubumu yazdım, gönderi iade taahhütlü mektup gönderdim bir sonuç alamadım. Mektubun eline geçtiğine dair bir doküman kağıdı var elimde, tek amacım kendisiyle görüşmek. Kendisi gibi birçok işsiz arkadaşı olduğunu anlatan Berberkayar, sözlerini şöyle tamamladı: Bir nevi hem kendim hem de onlar için bir ses duyurmak. Zonguldaklıyım deyince sorun oluyor, önce oranın yerel halkını işe alıyorlar herhangi bir il ya da ilçeye gittiğimiz de böyle oluyor. Buraya baktığımız zaman da iş tam tersi oluyor, Zonguldak´ın Ereğli´nin çocuğu iş yapmaz gibi bir izlenim oluyor. Ereğli´nin çocuğu çalışır, iş yapar ama buna fırsat verilmez. İşsizim, bahçe işiyle uğraşıyorum, market kağıtları dağıtarak günlük kazanç sağlıyorum.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48