Gözlükten kurtulmak istedi, gözlerini kaybetti

12 yaşından bu yana gözlük kullanan inşaat işçisi Gürel Uzunçelebi, gözlükten kurtulmak için yattığı ameliyat masasında iki gözünü de kaybetti.

Gözlükten kurtulmak istedi, gözlerini kaybetti
 12 yaşından bu yana gözlük kullanan inşaat işçisi Gürel Uzunçelebi, gözlükten kurtulmak için yattığı ameliyat masasında iki gözünü de kaybetti.
Çaycuma´ya bağlı Uluköyü’nde ikamet eden evli ve 2 çocuk babası Gürsel Uzunçelebi (38), gözlerini geri kazanmak için 3 kez ameliyat oldu. Yaşadıklarından dolayı psikolojik problemler yaşadığını söyleyen Uzunçelebi, “Ben 12 yaşımdan bu yana bu hastalıkla mücadele etmekteyim. 28 derece gözlük kullandım. Hastalığım gittikçe ilerledi. İstanbul’da özel hastaneye gittim ameliyat oldum. Ameliyat olmadan önce Çaycuma Devlet Hastanesinde görev yapan göz doktoru Yücel Cengiz bana ameliyat olmamam gerektiğini söylemişti. Ben kendi kafama göre gözlüklerden kurtulurum düşüncesiyle ameliyat oldum. Ben Yücel hocamı dinlemedim. Çok pişmanım. Ben yandım kimse yanmasın. Yücel hocamın bana defalarca ameliyat olma gözünü kaybedersin demesine rağmen ben kendi kafama göre İstanbul’a gittim ameliyat oldum. Ameliyattan sonra iki gözümü kaybettim. Bu da yetmezmiş gibi gözlerimi kaybedince psikolojim bozuldu, psikolojik destek aldım. Son umut olarak tekrar Yücel hocamın yanına gittim. O beni tekrar yönlendirdi, yeniden gözlerimden ameliyat oldum. Şu an gözlerim yeniden görme yeteneği kazandı eskisinden iyi. Ama çalışamıyorum. Eşimin eline bakıyorum” diye konuştu.
Göz doktoru Yücel Cengiz yaptığı açıklamada Uzunçelebi’nin 3 sene önce geldiğinde durumunu anlattığını söyleyerek, “Ameliyatının riskli olduğunu hatta kör olabileceğini de söyledim. Fakat arkadaşımız beni dinlemedi. Ben kendisinin bu şekilde olacağını tahmin etmiştim. Bu saatten sonra yapılacak tek şey hastayı yakın takibe alarak kontrollerini ben yapacağım. Her ameliyatta risk vardır. Bu ameliyata gözlük atma ameliyatı deniliyor. Bu ameliyatı olmak isteyen hastaların iki kere düşünüp doğru karar vermeleri gerekiyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48