Karısını ve iki kişiyi öldüren sanık hakim karşısında

Zonguldak´ta eşini ve iki kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 43 yaşındaki Hüseyin G.´nin yargılanmasına devam edildi.

Karısını ve iki kişiyi öldüren sanık hakim karşısında
Zonguldakta eşini ve iki kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 43 yaşındaki Hüseyin G.nin yargılanmasına devam edildi.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Hüseyin G. hazır bulundu.

Mahkeme, sanığın cezai ehliyetinin tam olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesinden gelecek olan raporun beklenmesini istedi.

Mahkeme heyetine üç sayfalık yazılı savunma veren Hüseyin G., Henüz raporum gelmemiş. İstanbulda hastanede yattım. Tedavi sürecim devam ediyor. Bir ay içerisinde yine gideceğim. Ayrıca ben yazılı beyanda bulunmak istiyorum diye konuştu.

Sanığın bir bölümünün okunduğu yazılı savunmasında, Eşime bir şey soramıyordum. Şüpheleniyordum. Sonra eşim evi terk etti. Eşimin annesiyle büyük kavga ettim. Annesi bana sana kızımı göstermeyeceğim dedi ifadeleri yer aldı.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla tutuklu bulunan sanık; mahkeme heyetinden eşinin telefon görüşmelerine ilişkin kayıtları istedi. Mahkeme ise sanığın talebini kabul etti.

Duruşma, Adli Tıpdan gelecek olan raporun beklenmesi için ileri bir tarihe ertelendi. Sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.OLAY


2014 yılı Şubat ayında meydana gelen olayda eşinden ayrı yaşadığı öne sürülen Hüseyin G., Salih Bostancı, kayınvalidesi Fatma Kayabaşlık ve eşi Gülay G.’yi pompalı tüfekle öldürdükten sonra benzin dökerek yakmaya çalıştı. Jandarmanın peşine düştüğü Hüseyin G., olaydan bir süre sonra yakalanarak cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48