Oflu Hoca’nın şifresi Zonguldak’ta çözüldü

Oflu Hoca’nın Şifresi filminin oyuncuları, yönetmeni ve yapımcısı Demirpark AVM’de gerçekleştirilen programla hayranlarıyla buluştu.

Oflu Hoca’nın şifresi Zonguldak’ta çözüldü
Oflu Hoca’nın Şifresi filminin oyuncuları, yönetmeni ve yapımcısı Demirpark AVM’de gerçekleştirilen programla hayranlarıyla buluştu. Söyleşi ve imza töreninin ardından oyuncular hayranlarıyla birlikte filmlerini izledi.
Demirpark AVM’de gerçekleştirilen imza töreninde Oflu Hoca’nın Şifresi filminin oyuncuları Çetin Altay ve Eser Eyüboğlu’nun yanı sıra yapımcı Emin Albayrak ve filmin yönetmeni Adem Kılıç yer aldı. Daha önce Sümela’nın Şifresi filmine imza atan Adem Kılıç’ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi olan Oflu Hoca’nın Şifresi ekibi Zonguldaklı sinemaseverlerle kısa bir söyleşide bulundu. Söyleşi sırasında söz alan Oflu Hoca’nın şifresi filminin yönetmeni Adem Kılıç; “Burada olmaktan büyük keyif alıyorum. Bu akşam filmi beraber seyredeceğiz. Zonguldak biliyorsunuz bize çok yakın, hem Karadeniz bölgesi hem de birçok hemşehrimiz burada yaşıyor. Biz sizinle olmaktan mutluluk duyuyoruz inşallah siz de bizim filmimizi beğenir bizi alkışlarsınız” dedi.
Adem Kılıç’ın konuşmasından sonra söz alan genç oyuncu Eser Eyüboğlu bir sinemaseverin “Neden sinema?” sorusuna şöyle karşılık verdi: “Sinema çok keyifli bir şey bir oyuncu için. Uzun süre rolümüze çalışma imkânımız oluyor. Ancak, televizyon dizilerinde çalışma fırsatı bulamıyorsunuz. Sinema filmine başlarken çok fazla alt metin çalışması yapmanız gerekiyor bu da bir oyuncunun kendini geliştirmesini sağlayan bir şey bu yüzden sinema”
Oflu Hoca’nın Şifresi filminin oyuncuları Eser Eyüboğlu ve Çetin Altay hayranlarına Karadeniz Türküsü söyledi.

BİZİM CANLANDIRDIĞIMIZ OFLU HOCA HERKESİN KULAĞINA AŞİNA OLDUĞU OFLU HOCADIR
Gazetecilere açıklama yapan ve Oflu Hoca karakteriyle sinemaseverlerle buluşan ünlü oyuncu Çetin Altay, “Güzel bir film oldu keyif aldık. Kamera arkasında çok eğlendik. Sümela’nın Şifresi filminden çok bağımsız bir film, bunu bir devam filmi sananlar var ama değil dedi. Altay, bir muhabirin “Filmi izleyenler filmde çok fazla argo olduğunu ifade ediyor neler söyleyeceksiniz?” sorusuna şöyle karşılık verdi: Argoya bakış acısıyla alakalı bir şey bu. Seçtiğiniz karakterle alakalı bir durum. Oflu Hoca’yı biz yaratmadık var olan bir Oflu Hoca’yı izleyiciye aktarmaya çalıştık. Oflu Hoca bir efsanedir. Hani hoca olursun bir de Oflu Hoca olursun, bu onbaşıysan çavuş olmak gibi bir şey. Bu yüzden bu konuyla ilgili yönetmenimiz Adem abinin de katkılarıyla çok fazla araştırma yaptık. Bizim canlandırdığımız Oflu Hoca herkesin bildiği, kulağının aşina olduğu Oflu Hoca’dır.”
Söyleşi ve imza töreninin ardından hayranlarıyla fotoğraf çektiren oyuncular daha sonra filmlerini izlemek üzere sinema salonunda yerlerini aldı.

FİLMİN KONUSU
Sümela´nın Şifresi filmine imza atan Adem Kılıç´ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi, yerel bir futbol takımı olan Doğanspor´un yeni başkanlık seçimleri için iki aday arasında gelişen eğlenceli rekabeti konu ediniyor. Oflu Hoca´nın günleri karmaşayla geçmektedir. Yerel bir kanalın programında çıkar, fırında çalışır ve babasıyla başı sürekli derde gider. Gençliğinde yer aldığı Doğanspor Futbol Kulübü’nde yaşanan son gelişmeler de işlerin tuzu biberi olur. Oflu Hoca ve diğerlerine göre kulübün yeni başkanı olmak isteyen müteahhit Ahmet bu koltuk için uygun isim değildir. Bu nedenle Oflu Hoca da başkanlık için adaylığını koymak zorunda kalır ve aralarında esaslı bir rekabet başlar.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48