Oto lastikçilerinden yaz lastiği uyarısı

Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde oto lastikçiler sürücülere hem güvenlik hem de yakıt tasarrufundan dolayı araçlarına yaz lastiklerini takmaları uyarısında bulundu.

Oto lastikçilerinden yaz lastiği uyarısı
Zonguldakın Ereğli ilçesinde oto lastikçiler sürücülere hem güvenlik hem de yakıt tasarrufundan dolayı araçlarına yaz lastiklerini takmaları uyarısında bulundu. 
Kdz. Ereğli ilçesinde oto lastikçileri kış lastiği uygulamasının 1 Nisan itibari ile sona erdiğini belirterek sürücülerin hem kendi güvenlikleri hem de yakıt tasarrufu sağlaması açısından bir an önce yaz lastiklerini taktırmaları gerektiğini söyledi. Oto lastik tamircisi Erdem Günay gazetecilere yaptığı açıklamada 1 Nisan itibari ile yaz lastiği takma dönemi başlamıştır. Bütün sürücülerimize yaz lastiğini takmalarını önemle rica ediyoruz. Yaz lastiğinde dikkate edilmesi gereken hususlar öncelikle ebatların araca uygun olması ve seri numarasının yeni olması, üretim tarihinin yeni olması. Araç lastiklerinin havasının 4 lastiğinde aynı olması. Özellikle rot Balans ayarına girilmesi ve aracın sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için mutlaka yapılması lazım. Kış lastikleri aracın bu mevsimlerde hem yakıt açısından hem de sürüş açısından tehlike arz ediyor, kış lastiklerimizi mutlaka sökmeliyiz, yaz lastiğini takmalıyız. Mesela eski lastikler ısınma yapar, ısınmada patlamaya neden olur. Sürücülerimiz için tehlike arz eden bir durumdur. Lastiklerin havalarının birinin 33 birinin 32 olması da aracın dengesiz basmasına neden olur. Yakıtta tasarruf için mutlaka yaz lastiğinin takılması lazım dedi.
Oto lastik tamircilerinde 1 Nisan’da başlayan iş yoğunluğu halen devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48