Rödovansçıların maliyet farkları ödeniyor.

Rödovansçıların maliyet farkları ödeniyor.

Rödovansçıların maliyet farkları ödeniyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesi’nin kurulması ile rödovansçıların ve madencilerin merakla beklediği maliyet farklarının ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararlarının Resmi Gazete’de yayınlandığı müjdesini verdi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin daha kaliteli bir eğitim yuvası haline gelmesi ve büyümesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çaturoğlu, üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer bey ile sürekli istişare halinde olduklarını söyledi.

RÖDOVANSÇILARIMIZIN MALİYET FARKLARI ÖDENİYOR.

Öte yandan Maden yasasının hem Plan Bütçe Komisyonu’nda hem de TBMM Genel Kurul görüşmelerinde yakından takip ettiğini ifade eden Çaturoğlu, bu süre içerisinde rödavansçılar ve diğer maden çalışanlarının sıkıntılarını gündeme getirdiğini ve öneriler sunduğunu söyledi.

AK Parti Zonguldak milletvekili arkadaşları ile birlikte rödovansçıların maliyet farklarının ödenmesi konusunda TBMM Genel Kurulu’nda Maden Kanununda değişiklik yapıldıktan sonra Bakanlar Kurulu’ndan çıkma sürecini de takip ettiklerini kaydeden Çaturoğlu, her zaman Zonguldaklı hemşerilerinin hizmetinde olduklarını ifade etti.Her iki kararın da hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Çaturoğlu emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48