Üçüncü kez hakim karşısına çıktı

Üçüncü kez hakim karşısına çıktı

Üçüncü kez hakim karşısına çıktı

Zonguldakta geçen 24 Şubatta meydana gelen olayda, 23 yaşındaki Necla Sağlam’ın boğazının kesilerek öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklu bulunan alçı ustası Tolga K., üçüncü kez hakim karşısına çıktı.
Edinilen bilgiye göre, geçen Şubat ayında meydana gelen olayda Türkiye Taşkömürü Kurumunda memur olarak görev yapan 23 yaşındaki Necla Sağlam, Meşrutiyet Mahallesinde yalnız yaşadığı apartman dairesinde boğazı kesilerek ölü bulundu. Genç kızın tırnaklarındaki DNA örneği ile başına geçirilen çöp poşeti rulosunda parmak izi tespit edilen 34 yaşındaki Tolga K., cinayetten 21 gün sonra yakalanarak gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Canavarca hisle” öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi

Cezaevinde iki kez intihar girişiminde bulunan Tolga K., canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme ve geceleyin konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlarından açılan davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ölen Necla Sağlamın annesi Serpil Gökyer ve yakınları da katıldı. Cinayetin işlendiği binada iş yeri olan B.İ. tanık olarak dinlendi. Ardından söz alan Necla Sağlamın annesi gözyaşlarını tutamayarak sanığın cezalandırılmasını talep etti. Davanın fazla uzamasını istemediğini belirten Gökyer, 9 aydır kızım toprakta çürüyor. Benim kızımın tırnaklarında poşette sanığın DNAsı çıktı. Bu niye cezalandırılmıyor. Devlet buna niye bakıyor dedi.
Cumhuriyet Savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında, sanığın maktulün başına vurarak çöp poşetiyle boğmak ve bıçakla boynunu kesmek suretiyle öldürdüğünü belirterek ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talep etti. Duruşma mütalaaya karşı avukatların savunma yapması için ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48