Denizer Mezarı Başında Anıldı

Denizer Mezarı Başında Anıldı

Denizer Mezarı Başında Anıldı

TÜRK- İş Genel Sekreterliği ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanlığı görevini sürdürürken 6 Ağustos 1999da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Şemsi Denizer, ölümünün 18inci yılında mezarı başında anıldı.
Denizerin, Zonguldakın Çaycuma İlçesine bağlı Serdaroğlu Köyündeki mezarı başında anma programı düzenlendi. GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, sendika yöneticileri, işçiler ve köylülerin katıldığı programda Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, 18 yıl önce evinin önüne kurulan bir pusuda katledilen Genel Başkan ve Türk-İş Genel Sekreteri Şemsi Denizerin sadece Türkiyede değil tüm dünyada sevgi ve saygıyla anılan bir sendika lideri olduğunu söyledi. Demirci, şöyle dedi: 
Denizer, 1990 yılındaki büyük grevimizde maden işçilerine ve 4-8 Ocak 1991 tarihlerindeki Zonguldak- Ankara yürüyüşümüzde sayıları 150 bini bulan bölge halkına önderlik yapmış ve bu şanlı eylemi tek bir kişinin bile burnu kanamadan tarihe mal etmişti. Bu eylem, Türkiye ve dünyada emek ve demokrasi mücadelesinin altın sayfaları arasında yer almış ve günümüzdeki mücadeleye ışık tutmuştur. Böyle bir sendikada görev yapmanın haklı gururunu yaşayan bizler, onun yaktığı madenci fenerini söndürmedik, söndürmeyeceğiz.
Anma törenine katılanlar, Denizerin mezarına karanfil bıraktı. 

 

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48