“İktidar değişimi değil, Türkiye’mizin dönüm noktasıdır’

3 Kasım seçimlerinin 16. Yıl dönümünü kutlayan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun;

“İktidar değişimi değil, Türkiye’mizin dönüm noktasıdır’

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti'nin ilk seçim başarısı olan 3 Kasım 2002 seçimlerinin 16. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında; Tam 16 yıl önce bugün, 3 Kasım 2002de Türkiye’nin tercihini yaptığını ve AK Parti’yi tek başına iktidara getirdiğini belirten Zeki Tosun “3 Kasım tarihi, sadece AK Parti için değil, Türkiye için, bütün milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcı, bir dönüm noktası, demokratik tarihimizde bir milat olmuştur. Türkiye, adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıkmıştır. Koalisyon dönemlerine, istikrarsızlığa, güvensizliğe, milletimiz son vermiştir” dedi. 
Bu seçimin bir iktidar değişiminin ötesinde, bir zihniyet değişimini, iç politikada, dış politikada, ekonomide ve sosyal yaşamda bir devrimi beraberinde getirdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun; “ Yüce milletimiz, 3 Kasım seçimleriyle, çözüm üretemeyen siyaset tarzına son vermiş, Türkiye’nin potansiyelini ve dünyadaki değişimi fark edemeyen, dünya ve Türkiye gerçeklerinin gerisinde kalan siyaset anlayışını meclisin dışında bırakmıştır” ifadelerini kullandı. 
Zeki Tosun mesajında devamla şu sözlere yer verdi: “ 3 Kasım’da ortaya çıkan sonuç sadece AK 
3 Kasım, bu aziz milletin siyasete, yönetime el koyması, kötü gidişe dur demesidir. 3 Kasım’da sadece bazı partiler iktidardan düşüp, yeni bir parti iktidara gelmedi. Esasında büyük bir zihniyet devrimi gerçekleşti. Milli iradeyi değil, kendi grup çıkarlarını esas alarak Türkiye’yi krizler ülkesi haline getiren bir anlayış devrildi. Milletin iradesini yücelterek güven ve istikrarı tesis eden anlayış yönetime geldi. 
Onlarca yıldır Türk siyaseti üzerine karabasan gibi çöken darbeci, vesayetçi zihniyet gitti, ileri demokrasiye hak ve özgürlüklere inanan bir anlayış geldi. Millete efendilik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi.
3 Kasım, AK Parti iktidarı için değil, Türk demokrasisi için bir milattır, tarihi bir başlangıçtır. AK Parti Herkesi kucaklayan dev bir çatıdır Bu hakaret içinde her siyasi partiden, her siyasi görüşten, her toplumsal gruptan gelen, ama AK Parti’nin millete hizmet davasına inanmış; AK Parti’nin siyaset ilkelerini benimsemiş dava arkadaşlarından oluşmaktadır.
AK Parti bizatihi bu milletin ta kendisidir, AK Parti bu coğrafyanın ta kendisidir. AK Parti bu ülkede her bir vatandaşımızın içinde kendi hayallerini, hedeflerini bulduğu, kendine yer bulabildiği, kendini evinde hissettiği dev bir çatıdır. 
AK Parti 15 yılda ; 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından, Allah’a hamdolsun, her imtihanı başarıyla tamamlamıştır, 16 yıl içinde, Türkiye siyasetinde demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak çok farklı bir sürecin altına AK Parti Hükümetimiz imza atmıştır. Milletimiz artık biliyor ve görüyor ki, Türkiye, güçlü demokrasisi ve güçlü ekonomisiyle, hak ettiği, arzuladığı, özlemini çektiği seviyelere ulaşmaktadır. Ekonomisi krizlerle çökmüş, huzur ve refahı kalmayan bir Türkiye’den, 2023 vizyonunda ilerleyen, 2053 ve 2071 hedeflerine gönülden inanan ve bunun için durmaksızın çalışan bir Türkiye’ye kavuştuk. Dünya’da ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde bile ekonomi olarak büyümesini hızla sürdüren bir Türkiye’ye kavuştuk. 
AK Parti iktidarlarımızın ülkemize kattığı değerlerle dünya devletlerince örnek alınması, bölgesinde lider ülke olması, iktidarımızın çok planlı, disiplinli çalışması ve bu ülkeye gönül vermesiyle doğrudan alakalıdır. Şüphesiz bu hizmetlerinin tümünün baş mimarı partimizin kurucu Genel Başkanı 12. Cumhurbaşkanımız ve halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İktidarımız boyunca Türkiye artık birilerinin vesayetiyle yönü belirlenen değil, yönünü milletimizin istediği doğrultuda kendisi belirleyen ve bölgesinde lider ülke statüsüyle hareket eden bir güç haline gelmiştir. Şüphesiz sessiz devrim denilecek seviyede birçok hizmet yapılmıştır.
Türkiye’nin önü açık, geleceği aydınlık. Bu kutlu davanın arkasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Sadece kendimiz, davamız için değil, tüm İslam coğrafyası için mücadele etmemiz, gece gündüz çalışmamız gerekiyor. 31 Mart 2019 Yerel Seçimler başta olmak üzere 2023’ler, 2053’ler, 2071’ler için hiç durmadan yolumuza devam etmek boyumuzun borcu. Durmak yok; üretime, ihracata, büyümeye devam. Türkiye’nin önü açık, geleceği aydınlık. Allah yolumuzu açık etsin.
Güçlü ve büyük Türkiye hayalinden kimse bizi geri döndüremeyecek
AK Parti kadrolarının birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğini ifade eden Tosun, “Kuruluşundan bir yıl sonra iktidar olan ve 15 yıldır milletin teveccühü ile iktidarda kalan AK Parti’yi bugünlere getiren birlik ve beraberliğimizdir. Eski siyaset anlayışını bir kenara bırakarak, her zaman milletimizle birlikte olduk. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik, verdiğimiz her sözün arkasında durduk. Hiçbir güç, hiçbir hain, inandığımız bu yoldan bizi çeviremeyecek. 
Güçlü ve büyük Türkiye hayalinden kimse bizi geri döndüremeyecek. AK Parti, 16 yıl boyunca milletimizin emanetini yere düşürmedi, Allah’ın izniyle ve milletimizin desteğiyle bundan sonra da bu çalışma azmi ve başarılarıyla nice 16 yılları hep birlikte kutlamayı diliyorum.
 Kurucu Liderimiz , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere partimizin tüm mensuplarına bu birliğe ve beraberliğe destek olan, gönül veren herkese şükranlarımı sunuyor, 
Partimizin iktidarının 16. yıl dönümünü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48