Karaelmas'ın yeşil hazinesi!

Karaelmas'ın yeşil hazinesi!

Karaelmas'ın yeşil hazinesi!

Dünyanın bilinen en yaşlı 5 ağacından biri, Türkiyenin bilinen en yaşlı ağacı olan 4114 yaşındaki Porsuk ağacı, Karaelmasın Yeşil Hazinesi isimli konferansla Bülent Ecevit Üniversitesinde tanıtıldı.
Akademik, idari personeli ve öğrencileriyle birlikte yeşil ve çevreci kampüsler oluşturma çabalarını kararlılıkla ve artarak sürdüren Bülent Ecevit Üniversitesinde, çevre konusundaki duyarlı çalışmalara her geçen gün yenisi ekleniyor. Üniversitenin çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki örnek çalışmalardan bir tanesini de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Karaelmasın Yeşil Hazinesi isimli konferans oluşturdu.
BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalının danışmanlığında, Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün destekleriyle, Arif Amirov konferans salonunda düzenlenen konferansta, Zonguldakın Alaplı ilçesi Gümeli beldesi Gümeli Tabiat Anıtında bulunan, dünyanın bilinen en yaşlı 5 ağacından biri, Türkiyenin bilinen en yaşlı ağacı olan 4114 yaşındaki Porsuk Ağacı BEÜ öğrencilerine tanıtıldı.
Anturia Çevre Etiği Okulundan Dr. Murat Yıldızın konuşmacı olduğu konferansa; Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Sezgin Örmeci, BEÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen, BEÜ İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özcan Sezer ile akademik personel ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği, Dr. Murat Yıldızın, dünyadaki ve Türkiyedeki Porsuk ağaçları ile ilgili genel bilgiler verdikten sonra, Gümelideki Anıt Ağacın yaşının nasıl hesaplandığına ilişkin teknik bilgileri katılımcılarla paylaştığı konferans, üniversite öğrencilerince Zonguldak türküleri eşliğinde hazırlanan Asırların Sesini Gelin BEÜde Dinleyelim sloganlı Gümeli Anıt Ağaç tanıtım videosunun misafirlerin beğenisine sunulması ve Doç. Dr. Özcan Sezerin konuşmacı Dr. Murat Yıldıza günün anısına teşekkür plaketi vermesiyle son buldu.

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48