YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ

Türkiye genelinde ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin polis görev alırken, Zonguldak il genelinde ise 587 polis görevlendirildi.

YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ

Türkiye’de 81 ilde ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin polis görev alırken, Zonguldak il genelinde ise 587 polis görevlendirildi. 

Türkiye’de 81 ilde olduğu gibi, Zonguldak’ta da, bir çok yaya geçiti noktasında polis ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla görevlendirildi. Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polisler tarafından araç sürücülerine trafikte yaya önceliği içerikli broşürler dağıtıldı. Vali Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve İl Jandarma Komutanı Gönen Süslü, AK Parti il başkanı Zeki Tosun, merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan, daire müdürleri ve öğrenciler yaya geçidinden yürüyerek trafikte yayalara öncelik verilmesi konusunda farkındalık oluşturuldu. 

Vali Erdoğan Bektaş, bugün farkındalık eğitimi yaptıklarını ve emeği geçenlere teşekkür ederek; “İçişleri Bakanlığımız bir süredir yaya önceliğine dikkat çekmek üzere yayaların trafikteki hareketlerini ve sürücülerin müsaade etmesine dikkat çekmek için teknik düzenliyor. Bugün itibari ile ülke genelinde bu etkinlik yapılıyor. Daha öncelerden yapmış olduğumuz kampanya çok etkili olmuştur. İnsanlarımız farkındalık oluştuğunda haklarını biliyor ve kurallara uyuyor. Bu çerçevede sürücülerimize teşekkür ediyoruz. Bugün fark etti ki ekstra bir uyarı olmadan yayalar rahat bir şekilde karşıya geçebildi. Burada yayanın da karşıya geçerken yaya kaldırımlarını göz etmeleri gerekiyor. Rastgele her yerden geçiş olunca o zaman düzenli bir trafiğe ulaşamıyoruz. Bugünkü etkinliğimizin amacı öncelik yayının kuralını uygulamaktır. Ben katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER