ALAPLI BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

ALAPLI BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Alaplı Belediyesi ekipleri kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ilçedeki günlük yaşamın aksamaması için öcelikle ara halterlerde iş makineleriyle birlikte çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.
Alaplı’da 2 gündür etkili olan ve kenti beyaza büründüren kar yağışıyla birlikte belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve şehir içi trafiğin aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, öncelikle ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması ile birlikte yaya kaldırımlarında temizlik çalışması yapıyor.
Sahada karla mücadele çalışmalarını yakından takip eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçemizde etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz yolları açmak için gece gündüz çalıştığını söyledi.
Öncelikle ana halterler ve hastane yollarını açık tutmaya çalıştıklarını ifade eden  Tekin, “İlçemizde yaşanan kar yağışı ile vatandaşlarımızın günlük yaşamının sekteye uğramaması ve en önemlisi de ulaşımda aksaklık yaşanmaması için ekiplerimiz gece gündüz demeden karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca tuzlama ve kumlama çalışmalarımızda devam ediyor. Öncelikle ana halterler, hastane ve sağlık ocaklarının yollarını açık tutmaya çalışıyoruz. Zabıta ekiplerimiz acil hastalar, hamileler ve diyaliz hastalarını hastanelere taşıyor. İtfaiye ekiplerimiz denizden çektiği tuzlu suyla yolları kardan temizliyor. Karla mücadele çalışmalarımız ara vermeden devam ediyoruz. Bizler karla mücadelemizi sokaklarımızda sürdürürken, vatandaşlarımızı da kişisel tedbirlerini almaya, kış lastikleri olmadan dışarı çıkmamaya davet ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48