"Çocuklarımızı 2024'e hazırlıyoruz"

"Çocuklarımızı 2024'e hazırlıyoruz"

"Çocuklarımızı 2024'e hazırlıyoruz"

Judo Kulüpler Arası Ümitler Birinci Lig Final ve Yükselme Ligi müsabakaları Düzcede başladı. Şampiyonada 19 kulüpten sporcular mücadele ediyor.
Judo Kulüpler Arası Ümitler Birinci Lig Final ve Yükselme Ligi müsabakaları Düzcede Kalıcı Konutlar Spor Salonunda sabah saatlerinde başladı. 3 gün sürecek olan müsabakalarda Türkiyenin çeşitli illerinden gelmiş 19 kulüp mücadele ediyor.
Sporcular bir üst lige çıkabilmek için ter dökerken, maçları izleyen arkadaşları da kendilerine destek veriyor.

Çocuklarımızı 2024e hazırlıyoruz
Müsabakaları izleyen Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Mesut Kaplan da çocukları 2024e hazırladıklarını belirterek, Bu müsabakalar dünyada ve Türkiyede ilk defa uygulanıyor. Yani aynı anda daha önceden planlanan Ümitler Liginde erken ve kadın takımlarımız vardı. Biz bunları Dünya Judo Federasyonunun uyarladığı biçimde 4 kız, 4 erkek olarak mindere çıkartıyoruz. Böylelikle gelecekte bu çocuklarımızın 2024e hazırlanmasına başlamış oluyoruz. Şu anda burada 19 tane 1. Lig kadın ve erkek takımı var dedi.

Sporcu bulmakta zorlanıyoruz
Kaplan, Judonun felsefesi çok olan bir spor dalı olduğunu işaret ederek, Sadece çocukların sporsal aktiviteleri değil, aynı zamanda zihinsel ve bedenen de gelişmesini sağlıyor. Günümüzde maalesef sporcu bulmakta zorlanıyoruz çünkü herkesin elinde tablet, herkesin evinde internet var. Çocuklarımızı bu bağımlılıktan, koltuk bağımlılıklarından kurtarmak istiyoruz. Aynı zamanda da spor aktivitesi ve bunlarla beraber topluma daha faydalı, daha yararlı birer birey olmalarını istiyoruz. Bu çocuklar spor yaparken lisanslı milli sporcu olduğu taktirde üniversitelere ve liselere girerken ek bir puan alma şansları oluyor. Bu da onların judo yapması için farklı nedenlerden bir tanesi şeklinde konuştu.
Müsabakalar hafta sonu da devam edecek.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48