Düzce yuvam için el ele verdi

Düzce yuvam için el ele verdi

Düzce yuvam için el ele verdi

Düzce İl Müftülüğü ile Düzce Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Yuvam İçin El Ele adlı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.
Düzce İl Müftülüğü Eğitim uzmanı Necmettin Kuzu tarafından hazırlanan proje Düzce Valiliğince yürütülen Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında sürdürülmektedir. Proje kapsamında salı ve perşembe akşamları 4 eğitim dersi olarak Düzcedeki tüm köyleri ile mahallelerindeki halka yönelik; İslam da Emanet Bilinci, Aile İçi İletişim, Madde Bağımlılığı, Erken Yaşta Evlilikle konularında farkındalık eğitimleri verilmekte.
Düzce İl Müftüsü Selami Emenin, Hacıahmetler Köyünde bizzat sunum yaptığı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve İl Milli Eğitim Murat Yiğitin katılım sağladığı projede; Düzce Valiliği, İl Müftülüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde, Düzce Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü paydaşlığında geniş bir eğitimci kadrosu bulunmakta.
Projenin amacı; mutlu yuvaların tesisinde aile bireylerinin sorumlulukları hakkında bilgilendirmek ve şiddete bağlı Madde Bağımlılığı ile Erken Evlilik problemlerine karşı önleyici tedbir almada aile fertlerine uzmanlık kazandırmak olan Yuvam İçin El Ele Projesi Aile bireylerinin görev ve sorumluluklarını fark etmelerinin sağlıyor. Aile bireylerine etkili iletişim becerilerinin kazandırılması sağlanıyor. Ailede şiddetin olumsuz olarak bireylere yansımalarının farkındalığının, Rol model olarak ebeveynin çocuklarına örnekliğinin farkındalığının, Madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıkların farkındalığının sağlanarak çözüm önerileri hakkında kazanımların elde edilmesi, Erken yaşta yapılan evlilikle mücadele kapsamında gençlerin ve ebeveynlerin farkındalığının sağlanması hedefleniyor.

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48