Bugün Düşman PKK, Fetullah

Bugün Düşman PKK, Fetullah

Bugün Düşman PKK, Fetullah

Zonguldakın Ereğli ilçesinde 19 Eylül Gaziler Gününde, dünyanın en yaşlı gazisi unvanını taşırken 1994te 110 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmaz, mezarı başında anıldı.

Merhum gazinin oğlu 82 yaşındaki Turgut Kaçmaz, Kestaneci Mahallesindeki mezarlıkta düzenlenen törende duygusal anlar yaşadı.

Kaçmaz, yaptığı konuşmada, babasının ayağında çarık, yüreğinde vatan sevgisi, cebinde ise Kuran-ı Kerim ile savaştığını söyledi.

Milli birlik ve beraberlikle Çanakkalede dünyanın yenilmez denilen ordularının yenildiğini anlatan Kaçmaz, şöyle konuştu:

Bu yurdun her karış toprağı şehit dedelerimizin kanıyla yoğrulmuş, şehit dedelerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Böylelikle de aziz vatanımız oluşmuştur. Babam bu vatan için 14 yıl savaştı. Bizim için vatan da bayrak da namusumuz, şerefimizdir. Eskiden düşman İngiliz, Fransızdı, şuydu, buydu. Bugün düşman cahillik, bugün düşman PKK, Fetullah. Asırlarca tek yürek, tek bilet bu vatan, bu bayrak, bu ezan bizim. Birlik ve beraberlik olduğu sürece Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar değil, bu yurdun bir karış toprağı geçilmez.

Babasının mezarı başında ikinci kez tören yapıldığını belirten Kaçmaz, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu ile Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysala katkılarından dolayı teşekkür etti.

Madenoğlu, Manioğlu, Uysal ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçükün yanı sıra gaziler ve şehit yakınlarının katıldığı programda, şehit ve gazilerin mezarlarına karanfil bırakıldı.

Tören, Kuran-ı Kerim okunmasının ardından edilen duayla sona erdi.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48