Bilinçli zihinler, sağlıklı nesiller

Bilinçli zihinler, sağlıklı nesiller

Bilinçli zihinler, sağlıklı nesiller

Alaplı Kasımlı Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında “Bilinçli zihinler, sağlıklı nesiller” projesi ile saha ziyaretine kaldı.

Alaplı Kasımlı Ortaokulu Müdürü Erdal Yılmaz, “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ne ülke genelinde 5 kategoride 3609 başvuru olmuş, bunlardan 2581”i başvuranlar tarafından onaylanmıştır. Çalışmalar bakanlık tarafından belirlenen kriterlere göre bağımsız dış değerlendiriciler tarafından değerlendirmesi yapılmıştır. Değerlendirme sonucunda 303 çalışma saha ziyaretine kalma başarısı göstermiştir. Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 4.sü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri kapsamında ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlenmiştir. Belirlenen kurumlara 13-17 Haziran 2016 tarihlerinde Bakanlık değerlendiricileri tarafından saha ziyaretleri gerçekleştirilerek çalışmalar yerinde incelenecektir” dedi.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arife Çevik, de projenin hazırlanmasında, uygulanmasında emeği geçenleri tebrik ederek Kasımlı Ortaokulu’ na saha ziyaretinde başarılar diledi. Bilindiği gibi Alaplı Kasımlı Ortaokulu daha önceki süreçte de yine Milli Eğitim Bakanlığa tarafından yürütülen “Yılın Kaliteli Kurumu” kategorisinde saha ziyaretine kalarak Türkiye İkincisi olma başarısı göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48